به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی، حجت الاسلام و المسلمین سیدرضی موسوی شکوری، امام جمعه و رییس حوزه‌های علمیه خوی، 8 شوال 1344. ق را یادآور یکی از غم انگیزترین حوادث تاریخ تشیّع و جهان اسلام عنوان و اظهار کرد: در یک چنین روز غم باری بقیع شاهد تاخت و تاز عده‌ای از خدا بی خبر و متحجر بود که با شقاوت و بی رحمی، نه تنها حرمت نوادگان پیامبر(ص) را حفظ نكردند بلکه بقاع متبرکه آنا‌ن ‌را ویران ساخته و اشیاء گرانبهای آنان را به غارت بردند.

حجت الاسلام شکوری با بیان این که بقیع سند مظلومیت همیشگی شیعه است، خاطر نشان کرد: بررسی و آگاهی از پیشینه تربت چهار امام معصوم در قبرستان بقیع ضروری است تا گوشه‌ای از مظلومیت و جایگاه تاریخی و اجتماعی پیشوایان شیعیان نمایان شود.

وی در ادامه با اشاره به جنایات و هتک حرمت وهابیت به اماکن متبرکه در طول تاریخ اذعان داشت: در سال 1344 ق آل سعود بر مکّه مکرّمه و مدینه منوّره تسلّط پیدا کردند و در همان سال از جمله جنایاتی که مرتکب شدند تخریب مراقد ائمه بقیع و بقاء متبرّکه و حرم های اهل بیت (ع) بود.

امام جمعه خوی در ادامه تخریب گنبدهای قبور عبدالمطّلب، ابوطالب، خدیجه و زادگاه پیامبر خدا (ص) و حضرت زهرا(س) در مکه مکرمه، تخریب قبر حضرت حوّا در جدّه، به توپ بستن گنبد منوّر رسول خدا (ص) در مدینه، با خاک یکسان کردن قبور فاطمه بنت اسد، ابراهیم فرزند رسول خدا (ص)، ام البنین، حلیمه سعدیه دایه پیامبر(ص)، قبر منسوب به فاطمه زهرا(س)، قبور شهدای عصر رسول خدا (ص) در بقیع، تخریب قبر حمزه سیّد الشّهداء عموی رسول خدا (ص) در احد و همچنین تخریب حرم و ضریح اباعبدالله الحسین(ع) در کربلا را نمونه‌هایی از هتک حرمت و جنایات وحشیانه وهابی مسلکان برشمرد که تا ابد در تاریخ باقی مانده و از اذهان امت پیامبر(ص) پاك نخواهد شد.

وی اعمال وقیحانه و غیر انسانی وهابیت را ریشه در اندیشه ها و باورهای ارتجاعی و منحط وهابیان عنوان کرد و گفت: وهابیان با برخورداری از حمایت مستقیم انگلیس و آمریكا به توهین، تکفیر، قتل و غارت پیروان مذاهب مختلف اسلامی می پردازند.

رییس حوزه های علمیه خوی استفاده از اینترنت، شبكه‌های ماهواره‌ای، توزیع روایات جعلی میان شیعیان، دعوت مردم مناطق محروم شیعه نشین كشورها به وهابیت و همچنین استناد یك طرفه به آیات قرآن را فاز جدید تحرّکات فرق ضاله وهایبت برشمرد که با حمایت استکبار جهانی بویژه آمریکا در حال گسترش است.

وی در پایان با بیان این که مسلمانان جهان به ویژه شیعیان مراتب نفرت و انزجار خود را از عاملان این جنایت به گوش جهانیان برسانند؛ ابراز داشت: این جنایات وقیحانه در حق خاندانی صورت گرفت که امام صادق (ع) در حق آنان فرمود: « بِنَا عُرِفَ اللَّهُ وَ بِنَا عُبِدَ اللَّهُ نَحْنُ الأَدِلاّءُ عَلَى اللَّهِ وَ لَوْلانَا مَا عُبِدَ اللَّهُ به واسطه ما خدا شناخته شده و به وسیله ما خدا عبادت شده است و ما راهنمایان به خدا هستیم و اگر ما نبودیم خداوند عبادت نمی شد.»