به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی، واصیف طالب‎اف رییس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان در دیدار با استاندار آذربایجان غربی در دفتر استانداری گفت: به دنبال توسعه و تحكیم بیش از پیش روابط با آذربایجان غربی هستیم و این موضوع از مهمترین اهداف سفر ما به‌ این استان است.

او با اشاره به اینكه مردم دو منطقه با هم دوست و برادر هستند افزود: زمانی كه ما در سختی گرفتار بودیم مردم ایران به ما كمك زیادی كردند و ما هیچ گاه این محبت‌ها را فراموش نمی كنیم.

وی اظهار كرد: مردم دو منطقه اشتراكات زیادی با هم دارند و همین اشتراكات و علایق فی مابین نیز سبب شده كه پروتكل‎های به امضا رسیده بین طرفین تا حد قابل توجهی اجرایی شود.

طالب‎اف بهره‎برداری از پل پلدشت – شاه تختی و ایجاد گمرك در مرز پلدشت را از جمله بندهای این پروتكل‏ها عنوان كرد و ادامه داد: ما امیدواریم در حوزه‎های دانشگاهی، پزشكی، فرهنگی، اقتصادی و ورزشی روابط دو منطقه تا حد زیادی افزایش یابد.

وی همچنین از آمادگی جمهوری خودمختار نخجوان برای پذیرش شركت‌های فنی، مهندسی و صنعتی آذربایجان غربی در این منطقه خبر داد و گفت: شركت های ایرانی زیادی در جمهوری خودمختار نخجوان فعال هستند و زمینه برای حضور شركت‎های آذربایجان غربی فراهم است.