عیسی فرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در كرج اظهار داشت: سیل مهاجرت های بی رویه در سال های گذشته به استان البرز موجب ایجاد شهرها و شهرك های اقماری و به تبع هجوم مهاجرت های بی رویه و بیش از ظرفیت به این استان شد.

وی افزود:افزایش ناشی از این مهاجرت ها معضلات متعددی از جمله عدم تناسب زیرساخت ها و معضل اشتغال را در این منطقه ایجاد كرد كه این امر لزوم ارتقا ساختار اداری این استان را دو چندان كرد.

این مسئول گفت:در این میان بهترین تصمیم تشكیل استان البرز بود كه به همت دولت دهم و بنا بر وعده سفر دوم ریاست جمهوری به كرج به تحقق پیوست.

فرهادی ادامه داد:هم اكنون توسعه استان البرز با تدوین سند چشم انداز 5 ساله در بخش های مختلف فرهنگی،اجتماعی و بهداشتی در دستور كار قرار گرفته و این مهم با جدیت در حال پیگیری است.

وی افزود:توجه به مبلمان شهری و توسعه سرانه های شهرهای اقماری از جمله مهمترین اولویت های در نظر گرفته شده در این سند است.

استاندارالبرز خاطرنشان كرد:اجرای طرح های تفضیلی روستایی و شهری و تقویت روستاهای استان در راستای سیاست های دولت مبنی بر عدم مهاجرت به شهر نیز از جمله برنامه های تدوین شده در این طرح است.

فرهادی یاداور شد:بر این اساس هم اكنون شاهد كاهش 7/5 درصد مهاجرت در كل كشور و كاهش 5/1 درصدی آن در استان البرز هستیم.

لزوم توجه به شهرك های صنعتی البرز

استاندار البرز درادامه با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان البرز گفت:این استان محور مواصلاتی 10 استان كشور است و این امر موجب شده تا بار مهاجرت های بی رویه استان های دیگر را نیز به دوش بكشد.

وی افزود:بی شك این امر معضل بیكاری را نیز به دنبال خواهد داشت اما با توجه به وجود شهركهای صنعتی می توان با توجه ویژه به این پتانسیل عظیم زمینه كاهش بیكاری را در استان فراهم كرد.


فرهادی ادامه داد:وجود منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز پتانسیل دیگری در راستای ایجاد اشتغال است كه در این سفر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این مسئول در ادامه یاداور شد:مشكل بیكاری در دولت دهم به میزان 3 درصد كاهش داشت اما هنوز هم كافی به نظر نمی رسد و همه باید در این راستا همتی مضاعف داشته باشیم.


113 هزار واحد مسكن مهر در البرز احداث می شود

استاندارالبرز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای پروژه واحد مسكن مهر در این استان خاطرنشان كرد:در راستای سیاست های دولت مبنی بر رفع معضل مسكن هم اكنون 113 هزار واحد مسكن مهر در این استان در حال احداث است كه امیدواریم تا سال 91 شاهد تحویل كامل این واحدها به متقاضییان مسكن در البرز باشیم.

وی ادامه داد:این واحدها در منطقه هشتگرد و ماهدشت در حال اجراست و با اتمام هر فاز تحویل متقاضیان می شود.

البرز مهیای استقبال از رییس جمهور است

استاندار البرز در بخش دیگری از سخنان خود با شاره به سفر ریاست جمهوری كه فردا به البرز انجام می شود گفت:رییس جمهورساعت 8:30 صبح فردا (سه شنبه 7 دی) با استقبال پرشور مردم استان ازمحل میدان شهدا به سمت میدا سپاه حركت و سپس در محل ئرزشگاه مخابرات كرج با مردم دیدار و گفتگو می كند.

فرهادی ادامه داد:برگزاری كارگروه فرهنگ وهنر،دیدار با خانواده شهدا و برگزاری جلسه هیئت دولت اتز برنامه های سفر رییس جمهور به البرز است.

وی خاطرنشان كرد:همچنین 4 وزیر با حضور در شهرستان های مختلف به بررسی مشكلات در فالب جلسه شورای اداری می پردزند.

این مسئول ادامه داد:وزرا و معاونین رییس جمهور نیز در ادارت مختلف با مردم دیدار می كنند و مكان این دیدارها با نصب بنر و در رسانه های گروهی شهر منعكس شده است.


وی در پایان تاكید كرد:البرز دستاورد دولت دهم بود و شایسته است مردم با حضور پرشور خود مراتب قدردانی خود را به رییس جمهور و هیئت دولت اعلام كنند.