به گزارش خبرنگار برنا از استان البرز، خانواده های شهدا از ساعت ها پیش با حضور در مسیرهای منتهی به کانون فرهنگی بسیج در محل میدان سپاه کرج مشتاقانه منتظر دیدار رییس جمهورشان بودند. این دیدار که قرار بود راس ساعت 6 بعد از ظهر صورت پذیرد با 47 دقیقه تاخیر راس ساعت 18:47 آغاز شد.

پخش سرود جمهوری اسلامی کشورمان و سپس قرائت قرآن مجید در سالن گردهمایی با اهتزاز درآوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی شور و حال وصف ناپذیری در فضای سالن ایجاد کرد.

بدو ورود رییس جمهور به سالن با شعارهای صلی علی محمد یاور رهبر آمد، صلی علی محمد بوی رجایی آمد، همراه شد.

حاضرین در این جلسه با در دست داشتن عریضه هایی حاوی مشکلات و درد و دل های خود به امید رساندن آنها به دست رییس جمهور در تلاش بودند.

پس از تقدیر مجری برنامه از قاری قرآن و فرزند شهید جعفری، آتنا ناصری فرزند شهید خلبان ناصری به اجرای دکلمه پرداخت. این دکلمه ای که نامه ای خطاب به پدر شهید وی بود اشک حاضرین را سرازیر کرد. پس از اتمام دکلمه این فرزند شهید در کنار رییس جمهور حضور یافت و مورد تفقد وی قرار گرفت.

در ادامه این جلسه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به ایراد سخنرانی پرداخت. قسمتی از سخنان وی که به شجاعت احمدی نژاد در مورد اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها اشاره داشت با تکبیر حاضرین همراه شد.

اجرای گروه سرود مدرسه شاهد عصمت از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در ادامه "حاجی خانی" مدیر کل اعطای نشان های ریاست جمهوری به ارائه گزارش در باره اعطای نشان دولتی ایثار به 7 تن از خانواده های ایثارگر البرز پرداخت که با ذکر نام هر شهید صلواتی در جمع طنین انداز می شد.

سپس رییس جمهور برای اعطای نشان ها به جایگاه دعوت شد که وی ترجیح داد این نشان ها را در پایین صن و در فضایی صمیمی و رودررو به خانواده های شهدا تقدیم کند.

ذکر صلوات در زمان اعطای نشان ها و سپس حضور رییس جمهور در جایگاه فضا را عطرآگین کرد.

در ادامه رییس جمهور در جایگاه ویژه حاضر شد و صحبت های انقلابی دکتر احمدی نژاد با تکبیر حاضرین همراه شد در خلال صحبت های وی یکی از حاضرین در تلاش برای رساندن نامه به رییس جمهور بود که دکتر احمدی نژاد دستور داد نامه وی را دریافت کنند و تاکید کرد که نامه های شما را حتما می خوانم.

در خلال صحبت های رییس جمهور و پس از بیان این جمله که در مقابل منطق ملت ایران تمام ملت های استکباری شکست خورده اند، حاضرین با ایراد تکبیر و شعار "رییس جمهور ما تشکر تشکر"، قدردانی خود را از رییس جمهور اعلام کردند که احمدی نژاد خطاب به آنان گفت ما باید از شما تشکر کنیم.

در پایان این نشست یکی از حاضرین درخواست دیدار رودررو با رییس جمهور را داشت که احمدی نژاد خطاب به همراهان خود خواستار رو در رو با وی شد.

عکاسان حاضر در این نشست نیز به شکار لحظه های ناب دیدار دوست پرداختند و حضور فعال و خستگی ناپذیر آنها نیز از جمله حاشیه های جالب این دیدار بود.