به گزارش خبرگزاری برنا از کرج، صبح سه‌شنبه هفتم دی استان البرز پذیرای مردی از جنس عدالت و مهرورزی بود، مردم شهیدپرور این استان از ساعت های اولیه صبح با وجود هوای سرد و زمستانی با حضور گرم خود شور و نشاط وصف ناپذیری در استقبال از بانی استان البرز آفریدند.

مسیر حرکت رییس جمهور از میدان شهدا به سمت میدان سپاه مملو از جمعیتی بود که به رسم قدردانی از دولت خدمتگزار در راستای تأسیس استان البرز حضور یافته بودند.

ورزشگاه مخابرات شهر کرج امروز شاهد خیل کثیری از مردم ولایتمدار البرز بود و نیروهای سپاه و بسیج و هلال احمر با تمام توان سعی در هدایت مردم در این ورزشگاه داشتند. 
با توجه به این که این سفر به یک هفته تأخیر افتاده بود اما ذره ای از شور و حال مردم کم نشده بود.

قرار بود رییس جمهور رأس ساعت 9 در ورزشگاه حاضر شود که به دلیل ازدحام جمعیت در طول مسیر و متوقف شدن خودروی حامل وی در میان جمعیت با یک ساعت و نیم تأخیر در محل حاضر شد.

پیش از حضور رییس جمهور در جایگاه بالگردهای ویژه هلال احمر مسیر حرکت رییس جمهور تا ورزشگاه را گلباران کردند. هنگام ورود رییس جمهور شعارهای دست گل محمدی به شهر ما خوش آمدی، رییس جمهور ما تشکر تشکر طنین انداز شده بود.خیل کثیری از شهروندان با در دست داشتن پلاکاردهایی حاوی تقدیر از دولت و دکتر احمدی نژاد به علت تأسیس استان البرز مراتب قدرانی خود را این گونه اعلام کردند.

برخی از مردم با سردادن شعارهایی از رییس جمهور درخواست رفع معضل بیکاری و اشتغال جوانان را داشتند.

ستادهای مردمی تشکیل شده در این استان نیز با پخش عکس های رییس جمهور و پرچم های ایران در بین حاضرین شور و نشاط خاصی در جمع حاکم کردند. 
حضور ورزشکاران و قهرمانان ملی استان البرز و هنرمندان این استان شور و حال وصف ناپذیری به جمعیت داده بود.

این مراسم با استقبال بی نظیر اهالی رسانه استان البرز مواجه شده بود.

پخش سرودهای ملی و میهنی پیش از زمان حضور رییس جمهور حلاوت و شیرینی خاصی در جمع حاضران ایجاد کرد.

خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به ویژه خانواده های شهید فهمیده و شهید بهنام محمودی نیز در این مراسم حضور داشتند.در حین صحبت های رییس جمهور درباره وضعیت استان تازه تأسیس البرز حاضران با سر دادن شعارهایی تشکر خود را از رییس جمهور اعلام می کردند.

رییس جمهور در این مراسم با بیان دستاوردهای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از همه ملت ایران تقدیر کرد.

پس از پایان سخنرانی رییس جمهور، جلسه کارگروه فرهنگ و هنر با حضور وی در محل استانداری البرز تشکیل خواهد شد.