به مناسبت بزرگداشت هفته معلم  از 27 مدرس نمونه مراکز علمی - کاربردی استان البرز تجلیل شد.

حجت الاسلام قدوسی نماینده ولی فقیه در دانشگاه علمی – کاربردی البرز در این مراسم  با بیان اینکه اقتدار علمی در کشور آغاز شده گفت: شما استادان به خوبی در مسیر رشد و اقتدار علمی قرار گرفته اید. اما این مسیر به سادگی به سرانجام نخواهد رسید و دشمنی در مقابل این اقتدار علمی طبیعی است.

حجت الاسلام قدوسی ادامه داد: امروز می بینید که در فضای علمی ما شیطنت های زیادی می شود و باید مراقب این شیطنت ها باشیم.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه علمی- کاربردی البرز در بخشی دیگر از سخنانش جایگاه معلم را در مقام عبودیت خواند و اظهار داشت: شغل معلمی مترادف با تلاش و عبادت بوده و لازم است این تعریف در جامعه نهادینه شود.

وی گفت: فقط علوم دینی عبادت نیست و هر علمی که به اسلام، دین و کشور خدمت کند عبادت است.

وی تصریح کرد: کشورهای غربی به رغم داعیه هایی که سر می دهند اما به شدت علم را در انحصار خود می خواهند.

در ادامه این مراسم سید صاحب سادات حسینی رئیس مرکز علمی- کاربردی البرز نیز ضمن تبریک هفته معلم در سخنانی اظهار داشت: معلمی جایگاهی ویژه دارد و به تعبیری تمام سال روز پاسداشت مقام معلم است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش باید با تزکیه همراه باشد، گفت: وظیفه معلم تنها آموزش نیست. معلمان و اساتید امانتدار دانشجویان هستند و این مسئله مهمی است که باید مورد توجه معلمان قرار گیرد.

به گفته رئیس دانشگاه علمی – کاربردی البرز هم اکنون 23 هزار و 412 دانشجو در مقاطع تحصیلی کاردانی، کاردانی پودمانی، کاردانی ترمی، کارشناسی، کارشناسی پودمانی و کارشناسی ترمی در 28 مرکز استان مشغول به تحصیل هستند.

شایان ذكر است در پایان این مراسم از 27 مدرس نمونه و ممتاز مراکز علمی- کاربردی استان البرز تجلیل و قدردانی شد.