معاون سیاسی انتظامی و امنیتی استاندار البرز بر ضرورت رسیدگی به وضعیت بهداشتی روستاهای استان تأکید کرد

به گزارش خبرگزاری برنا حجت الله ملاصالحی ضمن بیان این مطلب ازمدیران دستگاههای اجرایی خواست تا طرحهای ویژه ای را در قالب بسته های سلامت به کارگروه امنیت و سلامت غذایی آورند.

به گفته وی براین اساس دستگاههای اجرایی باید پس از مطالعه دقیق و جامع مشکلات بهداشتی را رصد کرده و با بررسی در کارگروه مربوطه تلاشهای خود را برای رفع آنها بکارگیرند .

وی با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت بهداشتی استان البرز نباید معطوف به شهرها شود ادامه داد: این طرح مهم در روستاهای البرز نیز باید اجرایی شود و مدیران شهرستانهای این استان نیز باید همکاری لازم را دراین زمینه بخرج دهند.

لباسهای دست دوم بعنوان معضلی اجتماعی از دیگر موضوعاتی بود که معاون استاندار البرز به آنها پرداخت و افزود: تیم نظارتی و بهداشتی با بررسی بیشتر باید وضعیت آلوده بودن یا نبودن این لباسها را به جد دنبال کند .

وی تاکید کرد: بی توجهی به این امر مهم سلامت عموم را به خطر می اندازد و آسیب های جبران ناپذیری را برای احاد مردم به همراه می آورد .

ضرورت نظارت بهداشتی بر مراکز تفرجگاهی و بین راهی وارتقاء سرانه های درمانی در مناطق حاشیه نشین از دیگر محورهای این نشست بشمار می رفت.