رئیس دانشگاه محیط زیست استان البرز از آموزش یک هزار محیط بان در این دانشگاه خبر داد و بر ضرورت رفع موانع این مرکز علمی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا اصغر محمدی‌ فاضل در حاشیه نشست هم‌اندیشی با استاندار البرز و اعضای هیئت علمی دانشگاه محیط زیست البرز در تشریح بازدید مهندس طهایی از این مرکز اظهار داشت: امروز بازدیدی از مجموعه ساختمان مرکزی، آزمایشگاهی، ورزشی و آموزش‌های محیط‌بانی این دانشگاه صورت گرفت.

وی با اشاره به برنامه های آموزشی دانشگاه محیط زیست،افزود: دانشگاه محیط زیست در حال حاضر مسئولیت آموزش محیط‌بانان سازمان حفاظت محیط زیست را برعهده دارد و آموزش هزار محیط‌‌‌‌‌‌بان از سراسر کشور را تحت پوشش قرار داده که از این تعداد تاکنون 350‌ نفر دوره‌های آموزشی خود را به پایان رسانده اند.

رئیس دانشگاه محیط زیست البرز با اشاره به اینکه روند فعالیت های این دانشگاه در سطح ملی و بین‌المللی است، تصریح کرد: این مرکز به رغم رسالت آموزشی و پژوهشی و حضور در مجامع بین المللی با مشکل اعتبار روبه‌رو است که در جریان بازدید استاندار البرز بخشی از این مشکلات مطرح و مورد رسیدگی قرار گرفت.

فاضل خاطرنشان کرد: این بازدید‌ها علاوه بر برطرف کردن بخشی از مشکلات موجود زمینه نزدیک‌تر شدن مجموعه دانشگاه محیط زیست به استان البرز را نیز فراهم می سازد و امید می رود شاهد توسعه ارتباطات علمی و پژوهشی این مرکز با دستگاه های اجرایی استان باشیم.

شایان ذکر است، استاندار البرز باقرائت سرود جمهوری اسلامی ایران، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای محیط بان، در کارگاه آموزشی محیط بانان دانشگاه محیط زیست حضور یافت و از ساختمان مرکزی این دانشگاه، کتابخانه، سایت دانشگاهی، مجتمع فرهنگی- ورزشی، خوابگاه دانشجویی،آزمایشگاه تخصصی و دیگر بخش های این محیط علمی - آموزشی نیز بازدید بعمل آورد؛ تشکیل نشست مشترک با رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه محیط زیست پایان بخش این بازدید کاری بشمار می رفت.