مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز اعلام کرد: 84 میلیارد تومان در 9 ماهه اخیر به مقرری بگیران و بیکاران و 7 هزارو 500 مقری بیکاری صادر کردیم.

به گزارش خبرگزاری برنا سلامی در دیدار با استاندار البرز با بیان این مطلب افزود: میزان پرداختی مستمری در 10 ماهه هزار59 میلیارد تومان به حساب بازنشستگان واریز شده است.

سلامی تصریح کرد: تامین اجتماعی استان البرز علاوه بر پرداخت مستمری بازنشستگان به 400 نفر وام قرض الحسنه و 200 نفر وام بلاعوض اختصاص داده است.

مدیر کل تامین اجتماعی استان البرز در ادامه ازآغاز اجرای طرح ابلاغ الکترونیک احکام مطالباتی کارفرمایان در استان البرز خبر دادو گفت: زیرساختهای مورد نیاز برای اجرای طرح آماده شده و از این پس کارفرمایان استان البرز می توانند برگه های اخطاریه، اجرائیه، اعلامیه و صورتحساب های خود را به صورت غیر حضوری و اینترنتی دریافت کنند.

وی گفت: یکی دیگر از اقدامات تامین اجتماعی استان را تشکیل پرونده بیمه شدگان در تمامی شعب البرز به صورت الکترونیکی عنوان کرد و گفت: ازاین پس درحوزه بیمه‌ شدگان تشکیل پرونده به صورت دستی انجام نخواهد شد و تمامی پرونده‌ها به صورت الکترونیک تشکیل می شود.

وی افزود: روش‌های سنتی پاسخگوی نیازهای جدید نیست، تغییر روش در ارائه خدمات یک نیاز اساسی در سازمان تامین اجتماعی است و باید به سمت‌وسویی حرکت کنیم که با تغییر روش‌ها، زمینه ارتقا و توسعه سازمانی فراهم شود.

در ادامه این دیدار دکتر ابوالفضل آفریده نیز اعلام کرد: مدیریت درمان تامین اجتماعی  البرز در بخش درمان مستقیم دارای مراکز درمانی از جمله دوبیمارستان موسسه خدمات درمانی البرز و بیمارستان هشتگرد و یک دی کلینک شهید حاجی زاده و دو پلی کلنیک تخصصی شهید بهشتی و حصارک و سه درمانگاه فردیس ، نظرآباد و اشتهارد و یک مرکز داندانپرشکی رجایی شهر است.

وی گفت: همچنین مدیریت درمان تامین اجتماعی استان البرز در بخش درمان غیر مسقیم توسط دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی استان، با1487 واحد، اعم از بیمارستان، مطلب، داروخانه، آزمایشگاه و قرارداد داشته و خدمات مختلف درمانی را به بیمه شدگان شهرستان های کرج، ساوجبلاغ، طالقان، نظرآباد و اشتهارد ارائه می نماید.

وی افزود: از ابتدای سال 1393 لغایت پایان آذر ماه بیش از یک میلیون و نهصد هزار نفر مراجعین بخش سر پایی در بخش درمان مسقیم بوده اندکه از این تعداد حدود یک میلیون و دویست و پنجاه هزار نفر مراجعین پزشکان عمومی، حدودپانصد و شصت هزار نفر مراجعین پزشکان متخصص و نودو هشت هزار نفر نیز مراجعین داندانپزشکان بوده اند.

وی در ادامه به طرح ها و برنامه های در دست اقدام در بخش تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: ساخت پلی کلینک تخصصی فردیس در محل درمانگاه تخصصی فردیس که هم اکنون در حال اجرا بوده و اجرای فوندانسیون و نصب اسکلت آن انجام شده و در حال اقدامات بعدی است.

پیگیری راه ارتباطی ساختمان های قدیم و جدید بیمارستان هشتگرد و بازسازی اتاق های عمل آن؛ پیگیری ارتقاء بیمارستان هشتگرد از 32 تخت به 64 تخت بستری در راستای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان آن منطقه، پیگیری زمین مربوط به پلی کلینک تخصصی شهید بهشتی، جهت ساخت پلی کلینک مذکور در مکان جدید، پیگیری خریدساختمان مدیریت درمان و دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی استان البرز، پیگیری اخذ پروانه های بهره برداری بیمارستان هشتگرد و دی کلینیک شهید محمد حاجی زاده، پیگیری احداث مرکز رفاهی جهت کارکنان در باغ ابتدای جاده چالوس متعلق به سازمان از دیگر موضوعات طرح شده دراین دیدار بشمار می رفت.