رئیس کمیته ملی المپیک پیشنهاد داد تا مرکز سنجش و قابلیت های جسمانی ورزش در استان ایجاد شود. 

کیومرث هاشمی با بیان این مطلب در نشست شورای عالی ورزش و پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان البرز اظهار داشت: در اینچئون به ازای هر ۴ ورزشکار یک مدال گرفتیم.

وی پیش بینی کرد:کاروان کشورمان در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ جاکارتا ۷۰ مدال را کسب خواهد کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه هیئت‌های ورزشی، مربیان و امکانات نقش مؤثری در بهبود بخش ورزش کشور را دارند تصریح کرد: ورزش در کلیه استانها یک واقعیت است، از این رو مشکلات اعتباری و بودجه‌ای کشور سبب شده ورزش نیز همانند سایر بخش‌ها با این مشکلات درگیر باشد.

وی با تاکید بر اینکه استان البرز از ظرفیت و پتانسیل ویژه ای در امر ورزش و پرورش قهرمانی برخوردار است؛ خاطر نشان کرد: استان البرز با وجود این ظرفیت ها می تواند کمک خوبی در راستای بهبود ورزش قهرمانی داشته باشد.

هاشمی با بیان اینکه استان البرز مهاجر‌پذیر و دارای قومیت‌های مختلفی است، گفت: انتخابات کمیته ملی المپیک با 16 ماه تأخیر انجام شد؛ اما خوشبختانه نتایج خوبی از آن به دست آمد.

رئیس کمیته ملی المپیک با تأکید بر اینکه 62 درصد رشته اعزامی به بازی‌های گوانجو موفق به کسب مدال شدند، تصریح کرد: این آمار در مسابقات آسیایی اینچئون به 68 درصد رسید.

هاشمی با بیان اینکه سعی داریم در اعزام کاروان ورزشی به بازی‌های جهانی و آسیایی کیفی عمل کنیم، گفت:‌ در بازی‌های آسیایی اینچئون به ازای اعزام هر 4 نفر از ورزشکاران یک مدال کسب شد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌ها در ورزش قهرمانی در کشور از جمله استان البرز بالا است، خاطرنشان کرد:‌ مشکل عمده ورزش کشور عدم هماهنگی دستگاه‌های متولی بخش ورزش است.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه در صورت رفع مشکلات موجود در بخش ورزش می‌توان در بازی‌های جاکارتا اندونزی خوب عمل کرد، گفت: برای بازی‌های آسیایی 2018 چشم‌انداز خوبی تعیین کردیم و طبق برآمد انجام شده در این دوره از مسابقات 70 مدال رنگارنگ کسب می‌کنیم.

هاشمی با تأکید بر اینکه ستاد بازی‌های آسیایی 2018 در تمامی استانها باید با ارزیابی دقیق خود ما را یاری کنند، افزود: استان البرز نسبت به سایر استان‌ها در بخش ورزش از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه سرانه ورزش استان 38 سانتیمتر است که این آمار با توجه به مهاجر پذیر بودن این استان ممکن است کاهش پیدا کند، خاطرنشان کرد: باید نسبت به بهبود فضای ورزش استان بیشتر از قبل تلاش کرد.