به گزارش خبرگزاری برنا از کرج به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری شهردار کرج با رد شایعات مطرح شده در مورد جابه جایی مدیران ارشد این سازمان در آینده ای نزدیک اعلام کرد: در حال حاضر تمرکز اصلی شهرداری کرج در ارایه خدمات بیشتر و اجرای پروژه های بزرگ عمرانی در این کلانشهر و خدمت رسانی مطلوب تر به شهروندان است.

وی با اشاره به شایعاتی در مورد جابه جایی مدیران ارشد شهرداری افزود: مدیران شهرداری کرج در پست های خود فعالیت مربوطه و خدمت رسانی به مردم را ادامه می دهند، امسال برای شهرداری کرج سال سرعت در اجرای پروژه های عمرانی است.

این مسوول با تأکید بر ضرورت ثبات مدیریتی عنوان کرد: برای تغییر تیم کاری تا پایان امسال برنامه مشخصی در نظر گرفته نشده است، هرچند مدیرانی که سرعت خود را در نهضت خدمات رسانی و شتاب برای افزایش خدمت به مردم بالا نبرند، به ناچار جایگاهی در این چرخه نخواهند داشت.

آقازاده تصریح کرد: تا پایان امسال تیم کاری شهرداری کرج با چارچوب فعلی دچار تغیرات اساسی نمی شود البته در این زمینه مدیران باید توانایی و انگیزه بالای خود را برای خدمت نشان دهند و برای ایجاد تحولی عظیم در بخش های مختلف مدیریت شهری آمادگی داشته باشند.

شهردار کلانشهرکرج با اشاره به اهمیت ویژه مدیریت منابع انسانی در سازمان ها، از اهتمام مجموعه شهرداری در بهره گیری از ظرفیت های مدیریتی این سازمان خبر داد.

این مسوول با اشاره به ضرورت توجه ویژه به پتانسیل های منابع انسانی در هر حوزه و سازمان خدماتی و اجتماعی گفت: برای مدیریت صحیح طرح تکریم ارباب رجوع در مجموعه شهرداری، باید ابتدا بحث تکریم نیروی انسانی شهرداری مدیریت شود چرا که نیروهای انسانی که همان کارمندان مجموعه شهرداری و سازمانهای تابعه هستند در ارتباط مستقیم با شهروندان و ارباب رجوع ها بوده و در نتیجه نارضایتی هریک از منابع انسانی در این مجموعه می تواند موجب بروز نارضایتی های بیشتری در مراجعان شود.

آقازاده تصریح کرد: اگر چه جایگاه مدیریت منابع انسانی در سازمان‌های ما چندان شایسته نیست و هنوز ملزومات حرفه ای شدن این مهم به طور کامل فراهم نشده است، ولی با توجه به نقش کلیدی مدیریت منابع انسانی و ضرورت حرفه ای شدن آن، شناسائی زمینه ها، بررسی ابعاد، تحلیل ویژگی های این فرآیند مهم و در نهایت آسیب شناسی در این زمینه امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

وی ادامه داد: با تغییرات پی در پی در حوزه مدیریتی مخالف هستم چرا که عدم ثبات مدیریتی مخل پیشرفت و توسعه پر شتاب شهر است اما در راه خدمت شایسته به مردم با مدیرانی که نتوانند به این نهضت بپیوندند، تعارفی نخواهیم داشت.

شهردار کلانشهر کرج عنوان کرد: هم اکنون برای اداره صحیح جامعه شهری، ساختار مدیریتی‌ كارآمد به‌ عنوان‌ یك‌ نهاد مدیریتی‌ محلی، آشنا با موضوعات و پیچیدگی‌ها، نیازهای بسیار گسترده متنوع‌ شهر و شهرنشینی‌ برای دستیابی به توسعه پایدار در شهرها امری ضروری است.

این مسوول با اشاره به تحولات ایجاد شده در شهر کرج گفت: با توجه به عملكرد مثبت مدیریت شهری و شتاب و توسعه عمران شهری، با تفویض اختیارات به مدیران سرعت و شتاب خدمت رسانی به شهروندان کرج افزایش می یابد.

آقازاده در ادامه فعالیت و همکاری ویژه شورای اسلامی شهر را زمینه ساز تحولات عظیم در شهر دانست و نمونه بازر آن را حجم فعالیت‌های متعدد عمران شهری، برنامه های فرهنگی واجتماعی، توسعه حمل و نقل عمومی، افزایش سرانه های فضای سبز  اعلام کرد.