به گزارش خبرگزاری برنا، علی آقازاده، شهردار کرج ضمن تبریک به فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی گفت: فعالان عرصه قلم قاصدانی هستند که با آگاهی مسیر بصیرت را پیشه کردند و همواره برای ارائه فرهنگ و آموزه های ارزشمند در جامعه مدنی تلاش می کنند.

وی در ادامه افزود: حفظ كرامت، پاسداشت دین ، شأن و منزلت رسانه ها از ابزارهای موفق رسانه ای است که تحقق این مهم نیاز به عمق بخشی به دید رسانه ای دارد.

‌آقازاده با بیان اینکه خبرنگاری تنها نوشتن نیست، اظهارداشت: حریت، استقلال و مناعت طبع از مهم‌ترین رویکردهای اخلاقی اصحاب رسانه و خبرنگاران است.

شهردار کرج رسانه را به عنوان یک ابزار اطلاع‌ رسانی در برهه‌ها و مقاطع مختلف دانست و افزود: این قشر از گذشته تا حال همواره توانسته ایفا‌گر نقش واقعی خود در جامعه باشند و گذر تاریخ حاکی از این مهم است.

آقازاده تلاش‌های بی‌وقفه‌ خبرنگاران در زمینه اطلاع رسانی را از ضرورتهای مهم برای موفقیت یک رسانه در مسیر رسالتی که بر عهده دارد دانست و اظهارداشت: خبرنگاران در سلامت و پیشرفت جامعه نیز نقش بسیار موثری دارند.

وی از خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسوولان یاد کرد و گفت: نقش ممتاز و انکارناپذیر خبرنگاران‌ در شکل‌گیری و جهت‌دهی افکار عمومی بسیار حائز اهمیت است و این پل ارتباطی همیشه باید مستحکم و پایدار باقی بماند.

این مسوول نقش خبرنگاران در انتقال نیازهای شهروندان به مسئولان را مهم ارزیابی کرد و گفت: خبرنگاران به عنوان حلقه ارتباطی میان مدیریت شهری، افكار عمومی و شهروندان، تاثیر بسزایی در فراهم آوردن بسترهای مناسب به منظور مشاركت حداکثری شهروندان در برنامه های مجموعه مدیریت شهری دارند.


وی با بیان اینکه نگاه رسانه ای از مبناهای مهم درمجموعه مدیریت شهری کرج است، افزود: مدیریت شهری کرج همواره از اندیشه و تفکر خلاق اصحاب رسانه برای پیشبرد اهداف مدیریت شهری که توسعه و انتفاع شهر منطبق بر خواسته شهروندان است استفاده می کند.

شهردار کرج با تاکید بر ضرورت تعامل رسانه ها با مسئولان اظهارداشت: خبرنگاران با اطلاع رسانی شفاف و بی جانب می توانند موجب اعتماد سازی میان مردم و مسئولان شهری شوند.