به گزارش برنا از البرز به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد این استان، مصطفی حاج صفرعلی با اشاره به سفر پر خیر و برکت رییس جمهور و هیات دولت به استان البرز گفت: در دور دوم سفر رییس جمهور و هیأت همراه تعهدات بسیار چشمگیری برای جمعیت هدف این نهاد در منطقه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: کمک به تامین مسکن مددجویان شهری، گازکشی منازل مددجویان محروم، تعمیرات منازل مددجویان و تامین اعتبار جهت احداث ساختمان حمایتی و اردوگاه های کشوری این استان و کانونهای فرهنگی از جمله تعهدات سفر رییس جمهور به این استان است.

این مسئول اظهار داشت: به محض وصول و تایید مصوبات سفر، این اداره آماده اجرای تعهدات مذکور و خدمات شایسته در خور شان مردم استان البرز است.

اتمام فاز اول طرح استعداد سنجی مددجویان کمیته امداد البرز

معاونت خودکفایی و اشتغال کمیته امداد گفت: طرح ها و فعالیت هایی که برای خودکفایی مددجویان تحت پوشش توسط این نهاد انجام می گیرد یکی از اصولی ترین و شایسته ترین خدمات است.

علی اصغر شیری مشاوره شغلی را از رئوس برنامه های توانمند سازی شغلی مددجویان عنوان کرد و افزود: در این راستا کمیته امداد پس از طرح استعداد سنجی به ارائه مشاوره شغلی انفرادی و به صورت چهره به چهره برای تعیین شغل متناسب با خانواده اقدام می کند.
 
شیری بیان کرد: با هدایت اعتبارات دولتی و مردمی به سوی اشتغال پایدار، امیدواریم به مهم ترین سیاست راهبردی امدادی که همان توانمند سازی است برسیم.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا، استعداد یابی، برنامه ریزی و سیاستگذاری برای اشتغال پایدار، معرفی افراد به مراکز آموزش و ترویج روحیه کار و اشتغال در بین خانواده ها از مهم ترین برنامه های این نهاد است.