به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل، عبدالعزیز ابراهیم‌زاده رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی استان اردبیل در نشست خبری با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار داشت: استقرار نظام ملی مهارت سبب شده از دو سال پیش مقدمات عملی شدن این نظام را فراهم کنیم به طوری که کلیه مراکز درخواست‌کننده دوره باید محیط کار مشخصی داشته باشند و در کنار آن کاربینی و کار‌ورزی 1 و 2 را با موفقیت سپری کنند.

عبدالعزیز ابراهیم‌زاده گفت:‌ در دوره کاربینی دانشجویان قبل از آغاز تحصیلات خود در مراکز ما برخی مهارت‌های موردنظر شغلی را سپری کرده و با آن آشنا می‌شوند.

وی بیان كرد: بر اساس آیین‌نامه‌ها و دستور‌العمل‌های جدید و سرفصل‌های تعیین شده در تلاش هستیم تا بستر‌ساز یک تحول و حرکت مثبت در حوزه آموزش‌های مهارتی باشیم به طوری که زمینه‌ساز این امر محیط کار مناسب و توجه به مجموعه‌های فنی و حرفه‌ای در شهرها و مناطق مختلف استان است.

او از تشکیل کمیته گسترش خبر داد و ابراز داشت: بر اساس نظام ملی مهارت و فناوری که در ماه‌های گذشته ابلاغ شده است سعی در اعمال دستور‌العمل‌ها و مقررات جدید داریم و باور داریم دوره‌های آموزشی باید بر اساس توانمندی افراد و شرایط استان‌ها تعیین و ابلاغ شود.

ابراهیم‌زاده خاطرنشان شد: دانشگاه جامع علمی – کاربردی استان اردبیل با 7 هزار و 500 دانشجو که 65 درصد آن را پسران و 35 درصد را دختران تشکیل می‌دهد مشغول فعالیت است.

وی با اعلام اینکه 78 درصد دانشجویان ما در مقطع تحصیلی کاردانی و 22 درصد در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند،‌ خاطرنشان کرد: 43 درصد دانشجویان ما در مراکز علمی بخش صنعت، 8 درصد در بخش کشاورزی،‌ 37 درصد در بخش مدیریت خدمات و 11 درصد در بخش فرهنگ و هنر تحصیل می‌کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این دانشگاه با ایجاد شعباتی در شهرستان‌های مختلف نظیر خلخال،‌ مشگین‌شهر و پارس‌آباد دانشجو پذیرش کرده و مشغول تربیت آنهاست، خاطرنشان شد: برعکس سایر دانشگاه‌ها 65 درصد دانشجویان ما را پسر و تنها 35 درصد را خانم تشکیل می‌دهد که از این بین 11 درصد غیر‌بومی و 89 درصد نیز بومی هستند.