به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل، منصور شرفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در آیین اختتامیه بیستمین جشنواره تئاتر استان اردبیل، اظهار داشت: تئاتر مادر همه هنرها است و امیدواریم همواره به عنوان یک هنر مقدس و مردمی در اوج عظمت و شکوه باشد.

منصور شرفی گفت: از میان 29 نمایش اجرا شده در شش ماه اول سال جاری در سطح استان، 11 گروه نمایشی در موعد مقرر توانستند تقاضای شرکت در جشنواره استانی را به همراه لوح فشرده آثار اجرای عمومی شده خود به دبیرخانه دایمی جشنواره‌های تئاتر استان ارایه کنند.

وی بیان کرد: آثار نامبرده توسط کمیته انتخاب بیستمین جشنواره بازبینی شده و در نهایت، پنج نمایش از شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد، بیله‌سوار و خلخال به جشنواره راه یافتند که از اول تا سوم مهر ماه در سالن‌های مجتمع فرهنگی و هنری فدک و تالار بیضای اردبیلی به اجرا درآمدند.

او با اشاره به حضور هیات داوران برجسته کشوری در بیستمین جشنواره تئاتر استان اردبیل ابراز داشت: هادی مرزبان، سید صادق موسوی و علی یارزلو به عنوان اساتید برجسته تئاتر کشور در این جشنواره شرکت داشتند.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با همکاری معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه فرهنگی و هنری خاطره‌سرای نشاط برگزار شد.