به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل، عظیم دشتی مدیر سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل در جلسه هماهنگی برگزاری این جشنواره اظهار داشت: جشنواره تئاتر بسیج در راستای نیل به اهداف عالی فرهنگی و هنری در نگاه متعهدانه و هنرمندانه به انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و نقش و حضور بسیجی ملت ایران در حماسه‌های عظیم برگزار می‌شود.

عظیم دشتی گفت: تقویت رفتار و روحیه بسیجی با پرداخت به موضوعات نشاط ‌آفرین و غرور‌انگیز اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در راستای الگو‌سازی برای نسل جدید و با هدف تشویق نمایشنامه‌نویسی و حمایت از اجرای عمومی نمایش بسیج در سطح شهرستان و استان با هدف ارتباط با مخاطب عام از اهداف این جشنواره است.

دشتی ابراز داشت: تولید ملی،‌ حمایت از کار و سرمایه ایرانی، قصص قرآنی، تاریخ اسلام، مفاخر جهان اسلام، مضامین آیینی – اجتماعی مبتنی بر سه اصل اخلاق و هدایت و عفاف و ابعاد مختلف شخصیت و زندگی حضرت امام (ه) سایر موضوعات این جشنواره است.

وی بیان كرد: هفتمین جشنواره تئاتر بسیج استان اردبیل در بخش نمایش صحنه‌ای، نمایش خیابانی، نمایش کودک و نوجوان و عروسکی و مسابقه نمایشنامه‌نویسی در پارس آباد برگزار می‌شود.

مدیر سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل از ارائه 24 نمایشنامه به دبیر‌خانه جشنواره تئاتر بسیج استان اردبیل خبر داد و گفت: ‌از این تعداد 13 اثر به مرحله بازبینی راه‌ یافته‌اند.

او ابراز داشت:‌ پنج گروه صحنه‌ای و یک گروه خیابانی به مرحله مسابقه راه یافته است.