به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل، منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در همایش تجلیل از شهرداران پیشکسوت تاریخ اردبیل، از توانمندی فکری و اجرایی مدیران یادآور شد و اظهار داشت: ما از این حرکت مثبت شهرداری اردبیل و اقدام اساسی آن قدردانی می‌کنیم و درخواست داریم این کار زیبا با اقدام ساختاری تبدیل به مدلی ممتاز شود تا از ظرفیت مدیران استفاده بهینه شود.

منصور حقیقت‌پور گفت: در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم خانه شهرداران ادوار اردبیل تاسیس شده و تمام شهرداران گذشته و با تجربه در این مکان گرد هم آیند تا مدیران فعلی بتوانند از تجربه و ایده آنها در حل مشکلات و گره کور مدیریتی استفاده کنند.

وی بیان کرد: این خانه ارزشمند می‌تواند مجموعه‌ای کارشناسی و اتاق فکر عملی برای شهرداری باشد تا آنها بتوانند با رایزنی و مشاوره گرفتن از این خانه به توسعه شهری شتاب ببخشند.

او در بخش دیگری از سخنان خود به عصر تحولات، ‌ارتباطات و اطلاعات اشاره کرد و ابراز داشت: در این عصر که سرعت تحولات رو به جلو و سریع است ما نباید از قافله عقب بمانیم به طوری که باید با کسب تجربه و برطرف کردن نقاط ضعف گذشته رو به جلو حرکت کنیم اما سرعت تحولات عمرانی و اجتماعی در اردبیل مطلوب به نظر نمی‌رسد.

حقیقت‌پور خاطرنشان شد: در زمان تصدی استانداری اردبیل ایده‌ای را مطرح کردیم که امروز جایش خالی است و آن ایده مدرن شهر دینی است که به عنوان الگوی تحولات شهری می‌تواند اساس و پایه پیشرفت قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در سایه مدرن شهر دینی می‌توان هم بستر تحولات حقیقی را در مسایل عمرانی، حل مشکلات ترافیکی با راه‌اندازی مترو حل کرد و هم در بعد دینی ظرفیت دار‌الارشادی اردبیل را احیا کرد.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس سرعت تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی را در این خطه ضروری دانست و گفت:‌ ما باید مکانیزمی را طراحی کنیم تا در این سرعت تحولات از قافله بشریت عقب نمانیم.

وی ضرورت تقویت روحیه دوندگی و گرفتن تصمیمات بزرگ را خاطرنشان کرد و گفت: ما باید جرات تصمیم‌گیری کلانی را داشته باشیم تا پاسخگوی تحولات اساسی و جدی باشیم.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تدوین برنامه 50 ساله برای توسعه شهری اردبیل شد و ابراز داشت: ‌جایی را سراغ نداریم که افرادی جرات کرده باشند تا برای اردبیل برنامه 50 ساله تدوین کنند که مواد اولیه این برنامه می‌تواند در خانه شهرداران ادوار فراهم شود.