به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل، ابراهیم کریمخانی رییس پلیس استان اردبیل در نشست با عوامل انتظامی استان اردبیل توجه به اخلاقیات در استان اردبیل را بسیار مهم اعلام کرد و اظهار داشت: اردبیل از نظر تدین استان سرآمد کشور است که ما باید در بررسی علت این قتل‌ها کمی تامل به خرج دهیم.

ابراهیم کریمخانی گفت: علت 15 فقره از این قتل‌ها کشف شده که پنج مورد آن اختصاصاً مسایل اخلاقی منکراتی، پنج مورد اختلافات خانوادگی شبیه منکرات، سه مورد درگیری فردی و جمعی و دو مورد اختلافات شخصی بوده است.

وی به کشف سلاح‌های جنگی و شکاری در استان اشاره کرد و بیان کرد: در بخش سلاح‌های جنگی 44 درصد افزایش کشف و در حوزه سلاح شکاری نیز 37 درصد افزایش را شاهد بودیم.

کریمخانی در بخش دیگری از سخنان خود فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت و از کارکنان این نیرو خواست همچنان اخلاص و فداکاری خود به نظام را حفظ کنند.

وی شعار امسال هفته ناجا را "سرمایه اجتماعی اساس اقتدار ماست" اعلام و تصریح کرد: مردم امروز سرمایه ما هستند و اگر شهری مقتدر می‌خواهند باید پلیس مقتدر نیز داشته باشند.

رییس پلیس استان اردبیل ادامه داد: ‌مردمی که بخواهند جرایم و بزه کمتری را در محل سکونت خود شاهد باشند باید پلیس را همراهی کنند و این قشر را در راستای خدمت‌رسانی به مردم تقویت کنند.

کریمخانی اظهار امیدواری کرد با حمایت مردم پلیس قانونمند و مقتدری داشته باشیم تا در قبال آن کمترین تنش و جرمی را در استان شاهد نباشیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مبارزه با باند‌های فساد در شش ماه اول سال جاری 17 باند فساد در اردبیل کشف و منهدم شده است، خاطرنشان کرد: این کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل 55 درصد افزایش دارد.

وی با اعلام اینکه در بخش سرقت‌ها نیز 72 درصد سرقت‌های اردبیل منجر به کشف شده است، یادآور شد: ما در این حوزه نیز 7 درصد رشد کشف سرقت را شاهدیم.