به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل، فرهاد پورفرضی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در جلسه بررسی مشکلات بهداشت و درمان شهرستان کوثر اظهار داشت: با اعلام نتایج آزمون استخدامی در آینده نزدیک مشکل نیروهای پرستاری و آزمایشگاهی و سایر رشته‌های مورد نیاز شهرستان کوثر نیز مرتفع می‌شود.

فرهاد پورفرضی با اشاره به سطح‌بندی خدمات درمانی گفت: دانشگاه بر این اساس متخصصان مورد نیاز رشته‌های داخلی، اطفال و زنان زایمان را در حد امکان در شیفت کاری تکمیل می‌کند تا در اختیار مردم شهرستان قرار بگیرند.

وی در بازدید از پروژه بیمارستانی 32 تختخوابی کوثر بیان کرد: این بیمارستان که جزو پروژه‌‌های مهم و ملی منطقه محسوب می‌شود 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امسال 30 درصد اعتبار اختصاص داده شده روند اجرایی پروژه را شتاب می‌دهد تا در آینده نزدیک شاهد افتتاح این پروژه مهم در حوزه سلامت منطقه باشیم.

او ابراز داشت: به امید مرتفع شدن بخشی از مشکلات و نیازمندی‌های بهداشتی و درمانی منطقه دستورات لازم برای بهسازی خانه‌ها و مراکز بهداشتی، احداث پایگاه اورژانس در مسیر جاده سرچم به شرط تامین زمین از سوی فرمانداری، اختصاص یک دستگاه آمبولانس از وزارت بهداشت، بهسازی سرویس‌های بهداشتی روستاهای محروم، بررسی مجوز داروخانه شبانه روزی و برخی موارد دیگر صادر شده است.

پورفرضی خاطرنشان شد: زمینه‌های لازم را برای بهره‌مندی مردم کوثر از امکانات پیشرفته درمانی فراهم می‌کنیم که در این راستا دو دستگاه دیالیز برای حل مشکلات بیماران دیالیزی اختصاص می‌یابد.