به گزارش خبرنگار برنا دراردبیل به نقل از روابط عمومی استانداری، مجید خدابخش در جلسه شورای اداری شهرستان گرمی افزود: پرداخت های بی رویه در هدفمندی یارانه ها تعطیلی پروژه ها را سبب شده و جامعه باید با تلاش بیش تر از وضعیت رکود خارج شود.

وی مبلغ پرداختی یارانه هر ماه در استان اردبیل را 550 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این رقم نه تنها نقشی در تولید و اشتغال نداشته بلکه در تشدید گرانی موثر بوده است.

استاندار اردبیل با تاکید بر لزوم عوض شدن نگاه مسوولان به سرمایه گذاران اظهار کرد: از دستگاه های شبه دولتی و سرمایه گذاران با هدف رونق و آبادانی استان باید استقبال شود.

وی به اختصاص یک هزار میلیارد ریال اعتبار از سوی بنیاد برکت وابسته به نهاد رهبری به استان اشاره کرد و گفت: کارآفرینان و مجریان طرح های تولیدی فاقد تمکن مالی می‌توانند با دریافت این تسهیلات نسبت به اجرای طرح های خود اقدام کنند.
مجید خدابخش ، کشاورزی و گردشگری را دو زمینه مهم توسعه استان دانست و افزود: به سرمایه گذاران در بخش گردشگری تسهیلات بانکی با سود 15 درصد و هم چنین هشت درصد یارانه دولتی پرداخت می شود.

وی گفت: درد اردبیل این است که در 50 سال گذشته یک واحد تولیدی بزرگ در این استان احداث نشده و امروز باید برای توسعه استان گام های بلندی برداشته شود.

استاندار اردبیل وضعیت اقتصادی دولت را رو به بهبود توصیف کرد و افزود: استان سهم و نقش خود را در توسعه و آبادانی گرمی ادا خواهد کرد.

وی از تلاش فرماندار گرمی در مشاوره ، جذب و حمایت از سرمایه گذاران بومی و غیربومی قدردانی کرد.

خدابخش پس از جلسه شورای اداری گرمی از شهرک گلخانه ای آنقوتلار و مجتمع باغات شلیل آزادلوی این شهرستان نیز بازدید و رهنمودهای خود را برای توسعه اقتصادی گرمی ارائه کرد.