به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل، استاندار اردبیل با اشاره به این که ایجاد اشتغال از اولویت های اصلی استان است، افزود: با همکاری و همدلی دستگاه های اجرایی استان و بهره گیری از ظرفیت های حمایتی صندوق مهر امام رضا(ع) می توانیم کمکی به حرکت چرخ صنعتی و تولیدی این استان انجام دهیم و مشکلات مالی بنگاه های کوچک و زودبازده را برطرف کنیم.
مجید خدابخش افزود: با ارایه تسهیلات بانکی با نرخ سود 4 درصدی به متقاضیان واحدهای تولیدی کوچک و برطرف کردن تنگناها و مشکلات این واحدها می توانیم آن ها را فعال تر کرده و دوباره به چرخه تولید بازگردانیم.

وی با بیان این که استان اردبیل دارای قابلیت ها و ظرفیت های فراوان در عرصه های اقتصادی و کشاورزی دارد، خاطرنشان کرد: با راه اندازی شرکت های دانش بنیان در استان و حمایت و همکاری صندوق مهر امام رضا(ع) در ارایه تسهیلات در راستای رونق و گسترش واحدهای تولیدی کوچک شاهد توسعه استان و ایجاد اشتغال بین جوانان خواهیم شد.
خدابخش با اشاره به نرخ بالای بیکاری در این استان گفت: استان اردبیل به شدت نیازمند تسهیلات بانکی برای راه اندازی واحدهای تولیدی و بنگاه های کوچک زودبازده است.

در این نشست مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) کشور نیز با ارایه گزارشی از روند فعالیت این صندوق از آمادگی این صندوق برای مشارکت و ارایه تسهیلات در خوشه‌های کسب و کار خرد و زنجیره تولید جهت ایجاد اشتغال در استان خبر داد.

اصغر نوراله زاده ساماندهی تولید انبوه از محیط های کوچک و خانگی را از برنامه های مهم این صندوق در راستای اشتغالزایی عنوان کرد.

گفتنی است؛ در این نشست محمدحسن شاهنده به سرپرست جدید صندوق مهر امام رضا(ع) استان معرفی و از خدمات علیرضا آخوندزاده مدیر اسبق این صندوق قدردانی شد.