به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل، کسب عنوان قهرمانی جام جهانی کشتی فرنگی توسط تیم ملی بزرگسالان کشتی فرنگی کشورمان و قهرمانی فرنگی کاران نوجوان در رقابت‌های قهرمانی آسیا نشان از حضور کشتی گیران آماده و کادر فنی مجرب در حوزه کشتی فرنگی است.

نکته قابل توجه در این میان حضور پرقدرت و نقش مؤثر فرنگی کاران پرتجربه اردبیل در کسب این موفقیت هاست.

در رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی که به میزبانی تهران برگزار شد، سرپرستی تیم ملی کشتی فرنگی را احد پازاج مرد پرافتخار کشتی کشور برعهده داشت و افشین بیابانگرد فرنگی کار پارس ابادی استان نیز در این مسابقات خوش درخشید.

علاوه بر این تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران به سرمربیگری علی اشکانی دیگر فرنگی کار پرافتخار اردبیل عنوان قهرمانی آسیا را به خود اختصاص داد.

شاگردان علی اشکانی در رقابت‌های کشتی قهرمانی نوجوانان آسیا که به میزبانی تایلند برگزار شد، با 4 مدال طلا، 3 نقره و 2 برنز و با کسب 87 امتیاز قهرمان شدند.

همچنین سیدعلی گرمرودی رییس هیات کشتی استان دیگر پیشکسوت خانواده کشتی اردبیل و داوردرجه یک بین المللی در رقابت های اسیایی تایلند حضوری موثر و فعالانه داشت.

بی تردید حضور احدپازاج، علی اشکانی و افشین بیابانگرد به عنوان نفرات کلیدی تیم‌های ملی در کسب این پیروزی ها و موفقیت های ارزشمند موثر و تاثیرگذار است.

موفقیت های اخیر علاوه بر اینکه دوران طلایی کشتی فرنگی اردبیل و قبضه ترکیب پابت تیم ملی کشتی توسط فرنگی کاران این شهر را در اذهان مردم ورزش دوست استان زنده می کند بلکه از بازگشت مقتدرانه فرنگی کاران باتجربه استان اردبیل به عرصه های ملی خبر می دهد.