به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل، نادر سقا در جلسه هماهنگی گرامیداشت دهه کرامت ویژه بانوان، با بیان جزئیات این طرح اظهار کرد: هدف اصلی این طرح جایگزین کردن تجلیل معنوی با تجلیل مادی است.

وی گفت: در این رابطه می‌توانیم بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی که تاکنون به مشهد مقدس مشرف نشده‌اند را در دهه کرامت و با هماهنگی و حمایت دستگاه اجرایی مربوطه به مشهد اعزام کنیم تا خاطره‌ای ماندگار برای آنها از ایام دهه کرامت باشد.

دبیر اجرایی شورای هماهنگی گرامیداشت ایام دهه کرامت استان اهمیت دادن به بحث مستندسازی برنامه‌های اجرایی در ایام را مهم توصیف کرد و ادامه داد: اهمیت دادن به میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، اجرای برنامه‌های ویژه این ایام از جمله ویژه برنامه‌های حجاب و عفاف، برپایی نمایشگاه، برگزاری دوره‌های آموزشی و برنامه‌های فرهنگی، هنری باید مورد توجه قرار گیرد.

سقا پرهیز از اجرای برنامه‌های تکراری و توجه به رویکردها و برنامه‌های ماندگار و تأثیرگذار را مهم عنوان کرد و گفت: باید در ایام دهه کرامت توجه ویژه‌ای به ترویج فرهنگ رضوی و سبک زندگی رضوی به خصوص در میان دختران داشته باشیم.

وی برگزاری همایش‌ها و جلسات با موضوع منزلت و جایگاه دختران در فرهنگ اسلامی برای فرهنگ‌سازی را مهم ارزیابی کرد و تولید ویژه‌نامه و نشریات با موضع دهه کرامت، تجلیل از دختران نخبه و برجسته و تولید آثار فاخر و ماندگار در زمینه ایام دهه کرامت را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این ایام از سوی کانون‌‌های فرهنگی، هنری بیان کرد.

بررسی اولویت‌های پژوهشی با موضوع دهه کرامت و انتخاب عناوین کارگروه‌های امور بانوان از دیگر برنامه‌های این جلسه است.