به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل، بهنام فتحی در نشست خبری اولین جشنواره عکس پژوهی "شهر آسمانی" و فیلم "شهر بهشت، شهر فرهنگ" دراردبیل اضافه کرد: شهرداری با درک ضرورت این امر در جلب مشارکت هنرمندان و با یاری گرفتن ازهنر بعنوان ابزاری برای بیان و توسعه فرهنگ شهری و اجتماعی بهره مند می شود.
وی با تاکید بر اینکه تخصصی تر شدن فعالیتهای فرهنگی با مشارکت هنرمندان محقق خواهد شد، یادآور شد: در این راستا با برگزاری نشست های تخصصی با هنرمندان این استان مصمم شدیم که برنامه های فرهنگی خود را با مشارکت این قشر و در حوزه هنر اجرا کنیم.
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل جشنواره های عکس پژوهی "شهر آسمانی" و فیلم "شهر بهشت، شهر فرهنگ" را در این زمینه برشمرد و متذکر شد: برگزاری این جشنواره در نشست کمیسیون های فرهنگی مراکز استانها تصمیم گیری شده و با وجود اجرای دو ساله آن در سایر استانها، اردبیل اولین بار این جشنواره را برگزار می کند.
وی ورود شهرداری ها به این عرصه را براساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تاکید بر ورود شهرداری ها به حوزه فرهنگی و اجتماعی دانست و تصریح کرد: این جشنواره های فرهنگی هنری سه گانه بوده و در زمینه عکس، فیلم و تئاتر خیابانی برگزار خواهد شد.
فتحی با بیان اینکه امسال بودجه ای برای برگزاری این جشنواره ها تخصیص نیافته بود، ادامه داد: با این وجود با توجه ویژه شورا و شهرداری اردبیل به توسعه فرهنگی و اجتماعی، امسال بالغ بر یک میلیارد ریال اعتبار برای اجرای اولین دوره جشنواره تخصیص یافت تا برگزاری آن میسر شود.
وی در عین حال با اشاره به تصمیم شورا و شهرداری اردبیل برای تداوم این جشنواره ها عنوان کرد: براین اساس برای سال 94 اعتبار ویژه ای در بودجه به این جشنواره ها تخصیص خواهد یافت، ضمن اینکه دبیرخانه دائمی جشنواره نیز در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل مستقر خواهد شد.
این مسئول تاکید کرد که با تداوم و برگزاری سالانه این جشنواره ها می توان به تخصصی تر شدن و هنری شدن آن اقدام کرد تا بستر برای توسعه و ارتقا فرهنگ شهری و شهروندی در جامعه فراهم شود.
وی خواستار ورود هنرمندان این استان و تولید آثار قوی و پرمحتوا در جهت تقویت بیش از پیش فرهنگ شهری و اجتماعی اردبیل شد و افزود: منتخبان سه جشنواره عکس، فیلم و تئاتر این دوره به جشنواره های منطقه ای، کشوری و بین المللی اعزام خواهند شد.
رئیس انجمن سینمای جوان استان اردبیل نیز در نشست با اشاره به مشارکت این انجن در برگزاری جشنواره های فیلم و عکس شهر آسمانی، شهر بهشت و شهر فرهنگ اضافه کرد: حمایت ها و دغدغه های فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل موجب اجرای این جشنواره ها برای اولین بار در اردبیل شد.
میردولت موسوی با اشاره به تفاهم نامه منعقده انجمن سینمای جوان اردبیل با شهرداری در راستای توسعه فرهنگ شهری و شهروندی با تولید آثار فاخر متذکر شد: علاوه بر این تفاهم نامه موجب شد که برای تولید 20 فیلم با محتوای فرهنگ شهری و اجتماعی اعتباری بالغ بر 600 میلیون ریال از سینمای انجمن جوان ایران اخذ شود.