به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل، در این نشست استاندار اردبیل بابیان این که سفر زائران به عتبات عالیات باید به حرکتی فرهنگی و تاثیر گذار تبدیل شودگفت : تمامی موانع و مشکلات فرهنگی با حرکت و اقدامات فرهنگی رفع می شود تا زائران خانه خدا و عتبات عالیات در این سفرهای معنوی احساس راحتی و آرامش کنند.
مجید خدابخش اظهار داشت : ما مسوولان وظیفه داریم از حقوق حجاج و زائران صیانت کنیم و در راستای حل مشکلات و تسهیل در امور آنها گام برداریم .
وی با اشاره به حضور میلیونی حجاج در مکه و مدینه در ایام حج افزود: همه ادیان الهی به این مکان شریف نظر دارند و این نشان از آن است که مکه قلب عالم امکان است .
سپس رییس سازمان حج و زیارت کشور نیز با اشاره به این که خدمت در حج و زیارت کاری دینی و معرفتی است و خدمت به کسانی است که توفیق شامل حالشان می شود تا به حج عمره و عتبات مشرف شوند خاطرنشان کرد: با راه اندازی فروشگاه های شاهد در فرودگاه های کشور به ویژه در فرودگاه اردبیل دیگر زائران و مسافران به سرزمین وحی دغدغه خرید و لوازم موردنیاز خود را نخواهند داشت و زائران می توانند مایحتاج خود را از طریق این فروشگاه تهیه و تامین کنند.
سعید اوحدی از کاهش چشم گیر تاخیر پروازهای حجاج امسال خبرداد و گفت : تاخیر پروازهای حجاج امسال نسبت به سال گذشته کاهش چشم گیری داشته و هیچ حادثه ای در انجام سفر رخ نداده است .
گفتنی است در این دیدار استاندار اردبیل در خصوص تجهیز و توسعه ترمینال زیارتی استان قول مساعد داد.