به گزارش خبرنگار برنا در خلخال، مهدی احمدی در در جلسه ی کمیته ی جذب این شهرستان، تاکید کرد دولت روحانی بر انضباط و رعایت مقررات استوار بوده و پیشرفت های چشم گیر یک سال اخیر شاهد بر این امر می باشد.
وی در ادامه به لزوم تکریم مقام شهدا اشاره کرد و افزود: ما مدیون خون شهدایم و هر کس این امر را رعایت نکند در حق این مردم و کشور خیانت کرده است.
وی اضافه کرد: شاخص اصلی اعتبارات امسال تخصیص صددر صد اعتبارات است و لذا می طلبد که روسای ادارات از طریق مدیران کل این موضوع را پیگیری نمایند.
احمدی یادآور شد که 800 میلیارد ریال برای پروزه های عمرانی خلخال اختصاص داده شده که این اعتبار نسبت به سال گذشته هشت برابر افزایش پیدا کرده و از محل اعتبارات ملی،استانی،سفر ریس جمهور، حوادث غیر مترقبه و ماده ی 180 تامین شده و برای 309 طرح و پروزه ی عمرانی شهرستان هزینه خواهد شد.
وی در ادامه اظهار کرد: راه کلور به درام از اعتبار 10 میلیاردی برخوردار است ولی با این اعتبار این پروژه تا ده سال دیگر افتتاح نمی شود و لذا تلاش می کنیم این قسمت را به بخش خصوصی واگزار کنیم تا حداقل در دو سه سال اینده افتتاح گردد.
فرماندار خلخال در ادامه خواستار تسریع در پروژه های اب و فاضلاب روستایی و شهری شد و فرارسیدن زمستان را دلیل قانع کننده ای برای متوقف کردن این پروؤه ها نداست.
وی سپس با اشاره به وضعیت سدهای معیشتی شهر خواستار تسریع در پروژه های اداراه ی جهاد و کشاورزی شد.