کمال الدین پیر موذن در گفتگو با خبرنگار برنا در اردبیل و در تشریح دیدار نمایندگان استان با وزیر جهاد کشاورزی گفت: حجتی در دیدار با نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی قول داد که وام کشاورزان خسارت دیده استان اردبیل طی چند روز آینده استمهال شود.
وی افزود: وزیر جهاد کشاورزی در این دیدار با اشاره به ظرفیت های بالا وکم نظیر استان اردبیل در بخش کشاورزی و گردشگری گفت در دولت تدبیر و امید برنامه های فرا توسعه ای برای این استان لحاظ شده که نماد عینی آن سفر اخیر هیات دولت به استان اردبیل و اعتبارات چشمگیر و درخور شان استان به ویژه در بحث آب و خاک بود که می توان از آن به عنوان آغاز نهضت عملیات آبیاری مدرن و شبکه های آبیاری یاد کرد.
وی اظهار کرد: همچنین وزیر جهاد کشاورزی در این نشست که تمامی معاونان وی هم حضور داشتند، اظهار کرد که استان اردبیل در بحث جذب توریسم و گردشگری زمینه های خوبی برای توسعه دارد و سرمایه گذاران کویتی در آینده نزدیک به منظور هتل سازی در شهرستان سرعین به ایران سفر خواهند کرد.
وی تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه به دقت به درخواست های مجمع نمایندگان استان، استاندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی گوش فرا داد و برای حل آنها که در زمینه های صنایع تبدیلی و تکمیلی از محل صندوق و از طریق بانک های عامل ، اعطای اعتبار مکفی برای سدهای معیشتی، آبیاری تحت فشار، پرورش ماهی و آبزی پروری اجرای نظام بهره برداری عشایری و اسکان عشایر و حمایت های مالی این قشر زحمت کش در زمینه آبخیزداری تاکید کرد.
وی اضافه کرد: وزیر جهاد کشاورزی برای احداث مرکز پایلوت و مطالعات فندق و احداث سردخانه های فنی سیب زمینی و همچنین مرکز تحقیقات پرورش زنبور عسل قول مساعد داد.
پیرموذن به خبرنگار برنا گفت: در بحث تامین منابع آب که وزارت نیرو عمده مسئولیت آن را بر عهده دارد، عملا کارها به کندی پیش می رود و امیدواریم در استان اردبیل با پیگیری نمایندگان استان و مساعدت های استاندار و جدیت رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در آینده میزان برداشت آب از قزل اوزن و رودخانه ارس و همچنین برداشت آب به صورت کامل از رودخانه های مرزی ایران و آذربایجان این مهم مرتفع شود.