به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل، علی لاریجانی در بدو ورود به استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به سفر پیش روی خود به ترکیه گفت: اجلاس بین‌المجالس اسلامی با موضوع مخاطراتی که در قرن 21 کشور های مختلف، مخصوصا کشورهای اسلامی با آن مواجه هستند و با توجه به بحران‌هایی که هم‌اکنون در کشورهای اسلامی وجود دارد، با حضور روسای مجالس کشورهای اسلامی محل مناسبی برای بحث در زمینه های مختلف خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: ما دراین اجلاس با برخی از روسای مجالس دیدارهایی خواهیم کرد تا نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه تبیین شود.

رییس مجلس هم‌چنین با اشاره به پیشینه مردم اردبیل در طول تاریخ، خاطرنشان کرد: مردم ولایتمدار اردبیل در تاریخ ایران تاثیرگذار بوده وهستند.

وی هدف از سفر به استان اردبیل را دیدار نزدیک با مدیران اجرایی سرمایه گذاران استان و بررسی روند حرکت اردبیل در مسیر توسعه عنوان کرد.

وی بیان کرد: در این سفر کوتاه مباحث توسعه ای مورد توجه و تبادل نظر قرار گرفته و عملیات اجرایی دهکده انرژی و فرآورده های نفتی بعنوان یکی از گام های مهم در این راستا شروع خواهد شد.

او اضافه کرد: دیگر مسایل جهان اسلام نیز در این اجلاس مورد بحث و تبادل نظر روسای مجالس کشورهای اسلامی قرار خواهد گرفت.

دکتر لاریجانی در جریان سفر به اردبیل در جمع مدیران و صاحبان صنایع و سرمایه اردبیل سخنرانی کرده و پروژه دهکده انرژی و فرآورده های نفتی اردبیل را کلنگ زنی خواهد کرد.