به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل، عباس کریمی در نشست با اصحاب رسانه استان گفت: کارمزد پرداختی به مباشرین 18 میلیارد و 500 میلیون ریال است که در حال حاضر در مرحله تسویه حساب نهایی است، همچنین اعتبار اختصاص یافته برای این امر دو هزار و 190 میلیارد ریال می باشد که از طریق بانک سپه به حساب کشاورزان واریز شده است.
وی گفت: گندم مازاد کشاورزان براساس استانداردهای ابلاغی در 40 مرکز خرید تضمینی و تعاونی های روستایی به عنوان مباشر، خریداری شد و هم اکنون برای هفت ماه گندم در سیلوهای استان موجود است
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان با اشاره به اینکه 273 هزارتن ظرفیت سیلوهای دولتی و بخش خصوصی است، افزود: براساس مجوز گرفته شده 50 هزار تن ذخیره سازی در سیلوهای بخش خصوصی صورت گرفته و 23 هزار تن گندم تولیدی مازاد نیاز نیز به استان های آذربایجان شرقی و گیلان ترانزیت شد.
کریمی به ایجاد بانک اطلاعات نانوایان استان اردبیل اشاره کرد و گفت: با استفاده از این سامانه تحویل سهمیه آرد نانوایی ها به صورت دقیق و قابل پیگیری بوده و دیگر نیازی به مراجعه چندباره نانوایان به نهادهای مختلف نخواهد بود.
وی گفت: نانوایان با این طرح که از اسفندماه به اجرا درخواهد آمد، تنها با مراجعه به بانک سپه و واریز مبلغ، سهمیه از پیش تعیین شده توسط شرکت حمل و نقل خلیج فارس تحویل نانوایی ها خواهد شد.
وی افزود: در مرحله بعدی این طرح، نانوایان با استفاده از اینترنت خانگی و یا مراجعه به کافی نت ها می توانند نسبت به خرید سهمیه آرد مورد نظر خود اقدام کنند و یک نسخه از سهمیه های توزیعی نیز به منظور نظارت، در اختیار سازمان صنعت، معدن و تجارن قرار داده می شود.