به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در این مراسم که در مهدیه اصفهان برگزار شد، گفت: این جشن به خواهران طلبه‌ای که از اول ذی‌حجه سال گذشته تا اول ذی حجه امسال ازدواج کرده‌اند، اختصاص دارد.
 
حجت‌الاسلام سید مهدی ابطحی با بیان اینکه این سومین سال برگزاری برنامه تبریک جشن ازدواج طلاب شهر اصفهان است، افزود: در مدارس علمیه سایر شهرستان‌های تابعه استان اصفهان این برنامه به صورت جداگانه اجرا می‌شود.

وی از حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) به عنوان بهترین الگو برای زوج‌های جوان یاد کرد و گفت: اگر زوج‌های جوان این بزرگواران را الگوی خود قرار دهند، در زندگیشان کدورتی رخ نخواهد داد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون سبک زندگی اسلامی، تصریح کرد: طلاب باید سعی کنند زندگی مشترک را بر پایه سبک زندگی اسلامی بنا کنند.

صدیقه بهشتی معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان اصفهان نیز گفت: هدف از برگزاری این جشن احیای سنت حسنه ازدواج و تشویق طلاب به ازدواج است كه امیدواریم به یاری خداوند و لطف حضرت مهدی (عج) طلاب ما در پناه حق سعادتمند شوند.

وی افزود: یک هزار و ۶۰۰ طلبه خواهر در شهر اصفهان در پنج پایه تحصیلی سطح دو در حال تحصیل هستند كه از این تعداد، ازدواج ۹۱ نفر در طول یك سال گذشته به ثبت رسیده است.