به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان،مرحله پایانی رقابتهای بسکتبال نونهالان قهرمانی کشور دو روز به میزبانی اصفهان برگزار شد.
 
در دیدار رده‎بندی این مسابقات تیم سمنان توانست با نتیجه 79 بر 52 از سد خراسان شمالی بگذرد و بر سکوی سوم این دوره از رقابتها قرار بگیرد.
 
گفتنی‎ است؛این مسابقات در هشت منطقه برگزار شد که تیم اصفهان در منطقه پنج با تیمهای چهارمحال و بختیاری،کرمان و یزد همگروه بود که توانست با صدرنشینی به مرحله دوم این دوره از مسابقات صعود کند.

پس از این مرحله از هر منطقه یک تیم به دور بعد صعود کرد و رقابتها در دو گروه 4 تیمی پیگیری شد که اصفهان با تیمهای سمنان، هرمزگان و خراسان شمالی همگروه شد که توانست در این گروه نیز صدر نشین شده و در دیدار ضربدری به مصاف تیم سمنان رفت.

اصفهان پس از شکست سمنان به دیدار پایانی راه پیدا کرد و در مقابل تیم تهران قرار گرفت.
لازم به ذکر است؛این رقابتها به منظور انتخابی تیم جوانان 2016 برگزار می‎شود.مربیگری تیم ملی جوانان 2016 بر عهده مهدی امیرآقاجان مربی اصفهانی است.

از نکات جالب توجه در دیدار پایانی است این بود که سرمربی تیم تهرانی به دلیل اعتراض به داوری تیم خود را بیرون کشید و بازی در کوارتر نخست در حالی‎که با نتیجه تساوی دو بر دو پیگیری می‎شد متوقف شد.

به دلیل بیرون کشیدن تیم تهرانی نتیجه بازی 20 بر صفر به سود تیم بسکتبال نونهالان اصفهان اعلام شد و اصفهان قهرمان این دوره از رقابتها شد.

تعدادی از تماشاگران تهرانی نیز در این مسابقه حضور پیدا کرده بودند که نسبت به داوران مسابقه و مسئولان فدراسیون فحاشی می‎کردند.

از نکات جالب توجه دیگر در این مسابقه این است که تیم بسکتبال تهران با وجود اعتراضاتی که داشت در مراسم اختتامیه و اهدای کاپ و مدال حضور پیدا کرد