به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، مجید منصوری بیدکانی نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت پرسنل مشمول ماده ۱۶ قانون استخدام کشوری ذوب‌آهن، اظهار کرد: مقرر شد تعیین تکلیف وضعیت استخدامی پرسنل ذوب‌آهن بعد از گذران 3 سال سابقه از سوی مسئولان ذوب‌آهن بررسی ‌شود.

وی ادامه داد: البته ممکن است تا آن زمان آئین‌نامه‌ها تغییر کند اما در حال حاضر مطابق با قانون جدید کارکنانی که کمتر از ۳ سال سابقه کار دارند مشغول به فعالیت تا ۳ سال شده و بعد برای استخدام دائم یا موقت آنها تصمیم‌گیری می‌شود بنابراین کارکنان در این باره به خود نگرانی راه ندهند.

نماینده مردم لنجان در مجلس تاکید کرد: مشکل کارکنان با سابقه بیش از ۳ سال و کارمندان و فرزندان شهدا، ایثارگران و جانبازان برای قرارداد دائم مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به عدم توجیه کارکنان توسط مدیران ذوب‌آهن در مورد نوع قرارداد آنها، گفت: اگر مسئولان این شرکت با اطلاع‌رسانی مناسب کارکنان خود را در باره قرارداد جدید توجیه کرده بودند اکنون استرس و نگرانی در این کارخانه حکمفرما نبود.

منصوری بیدکانی خاطرنشان کرد: پرسنلی که زیر ۳ سال سابقه کار دارند باید برای داشتن قرارداد با شرکت، این قراداد جدید را امضا کنند.