به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان و به نقل از اداره كل روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در دیدار با مدیرکل، مدیران و پرسنل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان كه به مناسبت سالروز تأسیس کمیته امداد و روز احسان و نیكوكاری صورت گرفت، اظهار کرد: كمیته امداد امام خمینی (ره) یك نهاد انقلابی است كه به مردم نیازمند كمك می كند.

استاندار اصفهان افزود: فعالیت در چنین نهادی كه به مستضعفین خدمات متنوعی را ارائه می دهد،‌ نیروهایی انقلابی و معتقد نیاز دارد.

وی با بیان اینكه در دو موضع نام مبارك امام (ره) براین نهاد است، گفت: اینكه فرمان تأسیس كمیته امداد توسط امام‌ (ره) صادر شده و عنوان این نهاد نیز به نام امام خمینی (ره) مزین گردیده،‌ مایه خیر و بركت است.

زرگرپور خدمت نیروهای انقلابی، ‌امین و مورد تأیید امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در كمیته امداد را سرمایه‌ای برای این نهاد دانست و افزود: این مسئله یكی از نكات مهم و متمایز كننده این نهاد است.

وی با اشاره به اینكه در كمیته امداد اصول مشخص و فكر اقتصادی حاكم است، تصریح كرد: كاشتن گل لبخند بر لبان بچه های معصوم با اجرای طرح‌های اشتغال، اكرام، مشاركت، اطعام، ‌احسان و نیكوكاری كار بسیار بزرگی است.

استاندار اصفهان ضمن دعوت از همه مردم برای مشاركت در جشن نیكوكاری، خاطرنشان كرد: اصفهان به عنوان شهری با مردمان خیر و نیكوكار مطرح است و ما بیش از ۴۹۰ خیریه در استان داریم.

وی اظهار داشت: این روزها روح تعاون و خیرخواهی و نیکوکاری با حضور کودکان و نوجوانان تجلی خواهد یافت و این اخلاق نیکو در جامعه فرهنگ‌سازی خواهد شد.

رسول زرگرپور افزود: فرهنگ احسان و نیکوکاری با این حرکت عظیم، ملکه ذهن کودکان شده و در نسل جوان و نوجوان شکوفا خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم روزی برسد که دیگر فردی برای تحت پوشش قرار گرفتن در کمیته امداد وجود نداشته باشد و این کمیته به فعالیت در عرصه های فرهنگی بپردازد.

مهدی مجلس‌آرا، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان نیز در این دیدار بیان کرد: این کمیته ۹۰ هزار خانواده را تحت پوشش قرار داده است.