به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، بهرامیان معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان گفت: در سال گذشته،‌ ۸۷ هزار خانوار تحت پوشش كمیته امداد داشتیم كه این عدد با ۹ درصد افزایش در سال جاری به ۹۰ هزار خانوار رسید که این تعداد در قالب ۱۷۰ هزار نفر در ۱۸ سرفصل خدمت‌رسانی در حوزه حمایت استفاده می‌کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان تصریح کرد: وقتی صحبت از مددجو می‌شود، یعنی افرادی که از ۱۸ خدمت بهره‌مند می‌شوند و این در حالی است که امسال کمیته امداد به ۹۰ هزار نفر غیر مددجو و مراجعه‌کننده خدمات‌رسانی کرده است که در این زمینه نیز با ۱۶ درصد افزایش در خدمات‌رسانی به مراجعه‌کنندگان مواجه بوده ایم.

وی به مستمری پرداختی به مددجویان اشاره کرد و ادامه داد: ماهیانه ۴ میلیارد تومان مستمری پرداختی به حساب مددجویان واریز می‌شود و در ۱۱ ماهه سال جاری ۴۴ میلیارد تومان مستمری به حساب مددجویان پرداخت شده است.

بهرامیان با بیان اینکه برای ۸ هزار خانوار تحت پوشش بیمه، هر ماه بیش از یک میلیارد تومان به حساب تأمین اجتماعی واریز می‌شود، گفت: ‌۱۵ میلیارد تومان در این ۱۱ ماهه به حساب بیمه واریز شده است.

وی اضافه کرد: سه هزار نوعروس امسال کمک هزینه جهیزیه دریافت کردند که در مجموع، سه میلیارد تومان هزینه شده است.

بهرامیان با بیان اینکه تاکنون در سال‌جاری به ۵۰ هزار نفر مددخواه موردی کمک شده است، بیان کرد: از جمع کل اعتبارات دولتی، ۶۹۷ میلیارد ریال در حوزه حمایت پرداخت شده است.

وی گفت: در حال حاضر ۹ هزار یتیم در طرح اکرام داریم که ۴۹ هزار حامی از آنها حمایت می‌کند و به طور متوسط، ماهیانه به هر یتیم ۱۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان در پایان به سایر خدمات از جمله معافیت ۵۰۰ نفر از مشمولان خدمت سربازی اشاره و تصریح کرد: کمیته امداد استان اصفهان در بخش درمان و مددکاری رتبه نخست کشوری را کسب کرده است.