به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، در آستانه سال جدید، با تلاش و پیگیری‌های مستمر و وساطت بانی موسسه علی ابن ابیطالب (ع) و جمعی از خیرین، دومین اعدامی، از طناب دار نجات یافت.

بر اساس این گزارش، مددجو "ه.ر" که چهار سال پیش در ۲۶ سالگی به جرم قتل عمد، محکوم به قصاص نفس شده بود از مرگ حتمی نجات یافت.

این مددجو در حکم سومی که برای وی صادر شده بود قرار بود روز بیست و یکم اسفند ماه حکم قصاص او اجرا شود اما از مرگ نجات یافت و به زندگی بازگشت.

بانی موسسه علی ابن ابیطالب (ع) در مورد درگیری‌هایی که منجر به قتل می شود، گفت: خشم، نیرویی است دفاعی که برای دفاع از خود و پاسداری از حق در نهاد انسان گذارده شده، ولی چون از محور اصلی خویش خارج شود تبدیل به یکی از رذایل بزرگ می شود و رذایل مهم دیگری را با خود به همراه می آورد که ما باید در این گونه موارد بر خودمان کنترل داشته باشیم. همانطور که در سوره آل عمران آیه ۱۳۴ چنین آمده است "متقین كسانی هستند كه در راحت و رنج انفاق می كنند و خشم خود را فرو می برند و از خطای مردم می گذرند و خداوند نیكوكاران را دوست می دارد" .

هدایت افزود: امیدواریم در این میان روحیه عفو و گذشت از دیگران، در جامعه ما تقویت شود زیرا به فرموده مولای متقیان علی (ع) لذتی که در بخشش است در انتقام نیست.

وی ادامه داد: عفو و بخشش، مهمترین عنصر پایدارسازی ارتباطات فردی، خانوادگی و اجتماعی است و عامل سلامتی روح و روان در فرد و جامعه است اما در کنار این موضوع امیدوارم با آموزش مهارت‌های زندگی و نحوه مقابله با خشم در خود و فرزندان و اطرافیان‌مان کمتر شاهد این گونه اتفاق ها باشیم، چرا که این گونه درگیری‌های بیشتر در دوران نوجوانی و جوانی رخ می دهد.