به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، سعدالله نصیری قیداری در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه کاشان با اشاره به تاکیدات رهبر مظم انقلاب و دولت تدبیر و امید به اهمیت علم افزود: اگر اقتصاد ما دانش بنیان باشد، شاهد توسعه کشور در تمامی عرصه ها خواهیم بود.

وی اقتصاد مقاومتی و تجاری سازی علم را رمز شکوفایی کشور دانست و اظهار کرد: در سیاستگذاری های کشور بایستی در مسیر علم و تفکر حرکت کنیم.

نصیری توجه به تفکر و مغزهای متفکر انسان ها را در راستای رسیدن به اهداف متعالی حایز اهمیت دانست و افزود: ذهن یک انسان می تواند به اندازه تمام ذخائر نفتی برای کشور ما عایدات داشته باشد.

معاون حقوقی و امور مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد: تا با الهام از آموزه‌های قرآن و با تلاش در مسیر بالادستی بتوانیم در حوزه علم و معرفت قدم مثبتی برداریم.

نصیری، اقتدار و تمام ارکان نظام جمهوری اسلامی را مرهون برکات خون شهدا بیان کرد و افزود: این نظام بوستانی است که باید ثمره آن توسط باغبانان و مسوولان زحمت کش به ثمر برسد.

معاون پارلمانی وزیر علوم اظهار کرد: اتمام دوره مدیریت، مشکل جسمانی، استعفا و یا وجود مشکلاتی که در دانشگاه بر اساس گزارش های ارائه شده از سوی هیات های اعزامی به دانشگاه ها رسیده است از جمله برنامه های تغییراتی این وزارتخانه برای تصویب به مجلس شورای اسلامی بود که در این برنامه اجرایی تاکنون ۱۰ نفر از روسای دانشگاه های کشور نیز ابقا شده اند.

وی از زحمات و خدمات ارزنده دوره ۳۰ ماهه عباس کتابی رئیس پیشیین دانشگاه کاشان قدردانی کرد و افزود: امید است تا سرپرست جدید این دانشگاه، این گام هایی که در راستای توسعه علمی در این دانشگاه برداشته شده در آینده نزدیک به سر منزل مقصود برساند.

معاون حقوقی وزیر علوم شهر کاشان را شهر علم پرور و مفاخر بزرگ در حوزه های مختلف علوم فرهنگی، مذهبی، سیاست و نجوم یاد کرد و ابراز امیدواری کرد: تا از این سرزمین حاصلخیز افراد متعددی بر آسمان علم و معرفت تحویل جامعه داده شوند.

در این مراسم از خدمات و زحمات دوران ۳۰ ماهه دکتر عباس کتابی تجلیل و در حکمی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عنوان سرپرست جدید دانشگاه کاشان معرفی شد.