به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، عباسعلی منصوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حاشیه سفر یک روزه اشتون به شهر اصفهان گفت: اصفهان شهری است که چشم هر گردشگری را خیره می کند و همگان را تحت تاثیر این همه زیبایی و شکوه قرار می دهد و ما باید سعی کنیم از حضور اشتون در ایران برای صنعت گردشگری بهره بگیریم و با تبلیغات فراوان به رونق توریسم استان کمک کنیم.

منصوری به انعکاس این سفر در جهان اشاره کرد و افزود: وقتی اروپائیان نماینده خود را در ایران و شهر اصفهان ببینند و نظرات وی را در خصوص ایران بشنوند برای سفر به ایران اقدام خواهند کرد و مسئولین گردشگری ما باید از این موج ایجاد شده رسانه ایی به نحو شایسته و به نفع کشورمان بهره برداری کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به آینده رابطه ایران و اروپا نیز با توجه به سفر اشتون اشاره و تصریح کرد: من معتقدم این سفر برای استحکام رابطه ایران و اروپا بسیار مفید خواهد بود و محور سفر وی نیز بیشتر جنبه اقتصادی و سیاسی داشته است. به هر حال اروپا در مقطع زمانی کنونی درگیر مسئله اوکراین، بحران انرژی و ... است و رابطه با ایران به عنوان یک کشور مهم منطقه و صاحب مخاذن عظیم انرژی برای اروپا همواره حائز اهمیت بوده است و برای ما هم می تواند سود آور باشد. در کل آینده رابطه ایران و اروپا در سال های آتی رو به پیشرفت خواهد بود.

این نماینده مجلس همچنین گفت: سفر کاترین اشتون به ایران جنبه اقتصادی و سیاسی داشته و ارتباطی با مذاکرات ایران و ۵+۱ ندارد. مذاکرات روند خود را به طور مجزا طی می کند و با این تفاوت که هر چه روند مذاکره به جلو می رود پیچیده تر و حساس تر می شود و ایران نیز باید با تمام توان در عرصه بین المللی ظاهر شود.