به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، مهدی نادعلی مدیر عامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان،اظهار داشت: پنج هزار و ۹۷۷ گردشگر داخلی و خارجی از خانه های تاریخی طباطبایی ها، عباسیان و حمام سلطان امیر احمد کاشان در نهمین روز از بهار ۹۳ دیدن کردند.

وی، از حضور دو هزار و ۶۰۰ گردشگر داخلی و ۱۷ گردشگر خارجی در خانه تاریخی طباطبایی در روز نهم فروردین ۹۳ خبر داد و گفت: طبق اعلام آمار گزارش شده از بناهای تحت نظارت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان "عروس خانه های ایران" رتبه نخست را در اختیار دارد.

به گفته مدیر عامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان، دو هزار گردشگر داخلی و شش نفر خارجی از خانه تاریخی عباسیان و یک هزار و ۳۵۰ میهمان داخلی و چهار گردشگر خارجی از حمام سلطان امیر احمد کاشان طی این روز مشخص شده بازدید کردند.

وی گفت: آمار مقایسه­ای بازدیدکنندگان بناهای تاریخی این سازمان در سا لجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، در پایان سفرهای نوروزی اعلام می شود.

گفتنی است؛ خانه طباطبایی ها كه در محله سلطان امیر احمد در بافت قدیم كاشان واقع شده از شاهكارهای هنر معماری به شمار می رود كه توسط سیدجعفر طباطبایی یكی از تجار معروف و خوش نام دوران قاجار در سال ۱۲۵۰هجری قمری ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، خانه عباسیان کاشان شاهکار معماری سنتی ایران، این‌ بنای‌ تاریخی‌ در حدود سال های ‌۱۲۴۵ تا ۱۲۵۰ ه ق‌ توسط‌ مرحوم سید ابراهیم تاجر كاشانی پدر بزرگ‌ آیت‌ الله‌ سید محمد علوی‌ بروجرودی‌ (سیدباغ‌) ساخته شده است و مساحت‌ این‌ مجموعه‌ حدود پنج هزار متر مربع‌ است‌ كه‌ پنج‌ طبقة‌ پس‌ سرداب‌، سرداب‌، همكف‌، بالا و بهار خواب‌ را شامل‌ می‌شود و حمام تاریخی سلطان امیر احمد، نمونه ای از زیبا ترین حمام های ایران از نظر معماری و تزیینات و فضاهای کاربردی با وسعت ۱۰۰۰ متر مربع در محله ی سلطان امیراحمد واقع در خیابان علوی کاشان است.