به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، حجت‌ الاسلام رضا صادقی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در آیین تودیع و معارفه رییس جدید اوقاف گلپایگان افزود: این پروژه ها به همت ادارات اوقاف و با همیاری همیشگی مردم انجام می شود.

وی همچنین بیان كرد: ادره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان مدیریت ۸۱۷ بقعه متبرکه و ۱۲ هزار و ۵۰۰ موقوفه را برعهده دارد.

حجت ‌الاسلام صادقی گفت: همچنین حدود ۴۳ هزار رقبه در استان وجود دارد که از این تعداد ۳۵ هزار رقبه منفعتی و هشت هزار رقبه انتفاعی هستند که از این ۸ هزار رقبه انتفاعی نیز تعداد چهار هزار و ۵۰۰ عدد آن مسجد و ۹۰۰ باب حسینیه است.

وی افزود: توسعه و ترویج فرهنگ و سنت حسنه وقف وظیفه همه ما است و اهتمام مدیران اوقاف باید بر نهادینه کردن این امر باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ضمن تقدیر از زحمات حجت ‌الاسلام محسن ضیایی، خطاب به حجت الاسلام طاهری رییس جدید اداره اوقاف گلپایگان گفت: تعامل با ارگان ها و ادارات شهرستان، همکاری مستمر با دفتر امام جمعه گلپایگان، آیت الله العظمی صافی و آیت الله محمدی گلپایگانی، پیگیری مشکلات مردم در مباحث مربوط به موقوفات و همچنین در جذب اعتبارات دولتی برای بقاع متبرکه از مهمترین اولویت های کاری اوقاف شهرستان است.

وی بیان کرد: سنت وقف در همه ادیان وجود دارد و پس از ترویج اسلام بسیاری از افراد جامعه به این سنت گرایش پیدا کردند و این امر نیکو روز به روز در جوامع اسلامی افزایش یافت و امیدواریم این سنت حسنه همچنان و با قوت بیشتری رشد کند.

حجت ‌الاسلام صادقی تصریح کرد: در سال جدید اوقاف و امور خیریه دو رسالت مهم در عرصه اقتصاد و فرهنگ دارد به این صورت که با به روز کردن اجاره موقوفات و احیای آنها، در موقوفات تحول اقتصادی و با فعالیت های فرهنگی مضاعف در امور قرآنی، اهل‌بیت و و قف در بقاع متبرکه تحول فرهنگی ایجاد کند.

گفتنی است در این آیین از زحمات حجت ‌الاسلام محسن ضیایی تقدیر و حجت ‌الاسلام مهدی طاهری به سمت رییس جدید اداره اوقاف و امور خیریه گلپایگان منصوب شد.
313/