به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، دكتر پویا دانشور یک پزشک ورزشی بر مصرف كافی آب در بین افطار و سحر توسط ورزشكاران تاكید كرد و ادامه داد: ورزشكاران در ماه مبارك رمضان از قندهای مركب استفاده كنند زیرا این نوع قندها برخلاف قندهای ساده از افت شدید قند خون جلوگیری می كند.

این پزشک ورزشی ادامه داد: قندهای مركب همان كربوهیدرات های مركب هستند كه در مواد غذایی مانند نان، برنج و ماكارونی موجود است و به عملكرد ورزشكاران كمك می كند.

وی با بیان اینكه ورزشكاران در ماه مبارك رمضان باید رژیم غذایی متنوع داشته باشند اظهار كرد: لبنیات، انواع میوه ها، گوشت و تخم مرغ در رژیم غذایی ورزشكاران گنجانده شود.

وی تصریح كرد: مهمترین وعده غذایی در این ماه، سحری است كه نباید حذف شود و شام نیز علاوه بر افطار از وعده های غذایی مورد نیاز برای تامین انرژی ورزشكاران است.

این پزشك ورزشی عنوان كرد: یكی از عوارض سحری، پرخوری و سرعت بالا در خوردن آن است كه موجب ضعف در طول روز و سوء هاضمه و ناراحتی گوارشی در ساعات اولیه صبح خواهد شد.

دانشور با اشاره به اینكه مواد غذایی كم چرب به افزایش بازدهی بدن ورزشكاران كمك می كند افزود:در مصرف مواد غذایی شیرین و نیز نمك و غذاهای شور احتیاط شود تا به حفظ آب بدن آن ها كمك شود.

دبیر هیات پزشكی ورزشی استان اصفهان به ورزشكاران توصیه كرد در ماه رمضان، نوبت و شدت تمرینات خود را كمتر، سبك و مدت آن را محدود و در طول ساعات گرم و تابش مستقیم خورشید ورزش نكنند.

وی با بیان اینكه تحقیقات علمی نبود تفاوت میان كیفیت ورزش در ساعات صبح، عصر و شب را به اثبات رسانده تاكید كرد: ورزشكاران در ماه مبارك رمضان تمرینات و مسابقات خود را به زمان افطار تا سحر موكول كنند.