به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، رسول یاحی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در نشست توجیهی سازمان های مردم نهاد در امور مالیاتی افزود: با توجه به نقش و تاثیرگذاری سمن ها در یاری رساندن به نظام و اقشار مختلف جامعه، همکاری بیشتر این نهادها با مسئولین دولتی حائز اهمیت است و مسوولان باید از این ظرفیت استفاده کنند.

وی ضمن تأکید بر تسهیل و شفاف نمودن امور مالیاتی، اظهار کرد: لازم است اطلاع رسانی لازم به سمن ها در این زمینه با محوریت اداره کل امور مالیاتی صورت پذیرد.

یاحی سمن ها را به عنوان نماد بلوغ سیاسی- فرهنگی و یک شاخص مهم در توسعه اجتماعی عنوان کرد و افزود: اتخاذ سیاست های حمایتی در تقویت و گسترش سمن ها ضرورت دارد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر فعال نمودن نقش مردم در اقتصاد مقاومتی، برنامه ریزی جهت هم افزایی بیشتر سمن ها و مسئولین دولتی را مورد تاکید قرار داد.

معاون استاندار اصفهان یادآور شد: با توجه به اینکه سمن ها، سازمان هایی برخواسته از خود مردم و از جنس مردم است، در راستای حل مسائل مردم و کمک به نظام در راستای برطرف نمودن معضلات و مشکلات، نقش برجسته ای دارد.

مدیرکل امور مالیاتی استان نیز در این جلسه به تشریح امور مالیاتی در حوزه سمن ها، ماده 139 قانون مالیات های مستقیم، جزئیات و ضوابط بهره گیری از این ماده و نقش مثبت ناظران در راهنمایی و توجیه مؤدیان برای تنظیم دفاتر پرداخت. 

وی در خصوص برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی ویژه اعضای سمن ها اعلام آمادگی کرد.