به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی در جمع راهپیمایان روز قدس و در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر اصفهان اظهار کرد: امت اسلام در سایه گوهر گرانبهای عمل صالح، سعادت دنیا و آخرت را رقم خواهد زد.

وی بیان کرد: رژیم صهیونیستی با کشتار مردم غزه، روی هیتلر را در جنایت سفید کرد و کوس رسوایی دفاع از حقوق بشر را به صدا در آورد و این در سایه دفاع مسلمانان از ارزش های دینی و مقاومت محقق شد.

وی ادامه داد: مسلمانان جایگاه والای خود را در پرتو وحدت اسلامی، همبستگی دینی و حرکت در زیر پرچم ولایت حفظ کنند.

ابوترابی فرد با اشاره به اینکه ماه رمضان، مدرسه انسان سازی است که بشر را با راه تربیت دینی آشنا می سازد افزود: مسلمانان باید از همه ظرفیت های خود در آراسته ساختن عمل مبتنی بر ایمان و اتکا بر خدا خود بهره گیرند.

وی ابراز امیدواری کرد: امت اسلام با الهام از آموزه های دینی و واقعیت های تاریخی قله های عزت و اقتدار را همچنان فتح کنند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بهترین عمل، عملی است که مداومت داشته باشد و این تداوم اعمال صالح است که انسان را به پیروزی می رساند.

وی توصیه کرد: اعمال صالح متناسب با ظرفیت روحی و توان جسمی افراد برگزیده شود تا تداوم در آن مشهود باشد.

وی با ذکر مثالی تداوم برگزاری نماز جمعه در کشور را عامل داشتن جامعه ای با بصیرت و فهم سیاسی و ارزشهای والای دینی دانست و گفت: رمز موفقیت علما نیز تداوم در فراگیری علوم است.

ابوترابی فرد افزود: افرادی اهل استقامت و پایداری هستند که در مدرسه توحید زانو زده باشند و چنین افرادی شایسته فرود ملائکه الهی بر آن ها هستند.

وی تاکید کرد: مسلمانان در برابر رویارویی با دنیای بلا و سختی و پر آشوب، صبور باشند که خداوند برای آن ها قله های کمال و عزت و اقتدار سیاسی را رقم زده است.

وی با بیان اینکه داشته های، ما را از هدف های والا باز ندارد اشاره کرد: ایران با پایداری و ایستادگی در برابر نظام سلطه بعنوان الگوی امتی پیروز است که می تواند برای ملت های دیگر نماد اقتدار باشد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: باید با عزم و اراده ای جدی، ساختار اجرایی کشور، سیستم اجرایی را به سمت متناسب سازی، ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی هدایت کرد.

وی ادامه داد: اقتصادی مقاومتی مبتنی بر تولید، کار و مدیریت صحیح مصرف راه برون رفت از همه تنگناهاست که باید از تمام توان خود در این زمینه بهره بگیریم.

وی اظهار کرد: نظام اسلامی با محوریت ولی فقیه و رهبری عادل، صالح و هوشمند که نقشه راه را برای ما تعریف و ترسیم می کند رمز وحدت ایران است.