به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، شب گذشته به دنبال موج به راه افتاده از وقوع حوادث اسیدپاشی به بانوان در اصفهان، مجددا كاربران فضاهای مجازی با خبرهایی مبنی بر وقوع موارد دیگر حادثه اسیدپاشی در اصفهان مواجه شدند و به دنبال انتشار مطالبی از وقوع این حوادث در بعضی مناطق اصفهان، با محمد مزروعی، مسوول روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشكی استان اصفهان  تماس گرفته شد.

وی گفت: شب گذشته موردی از حادثه اسیدپاشی و یا تصادف و فوت ۳ دختر جوان در خیابان شیخ صدوق كه در شبكه های اجتماعی و مجازی منتشر شد، به اتاق فرمان اورژانس ۱۱۵ اعلام نشده است.

سرهنگ غلامرضا شهریاری، مسوول مركز اطلاع‌رسانی پلیس اصفهان در این باره گفت: آخرین مورد اسیدپاشی در اصفهان مربوط به خیابان مهرداد بوده و پس از آن مورد دیگری گزارش نشده است.

شهریاری ادامه داد: پیگیری‌های پلیس اصفهان برای دستگیری عاملان اسیدپاشی به شدت ادامه دارد.

محمد علی اسفنانی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی عصر یکشنبه با اشاره به اخبار ناگوار اسیدپاشی در شهری مانند اصفهان گفت: این مساله ورود فوری دستگاههای قضایی، امنیتی و انتظامی را به رسیدگی به این موضوع مهم می طلبد.

اسفنانی اظهار کرد: متاسفانه سابقه اسیدپاشی در کشور با توجه به سوابق پرونده های موجود با انگیزه های شخصی و انتقام جویانه صورت گرفته است.

وی افزود: به همین جهت در این موضوع نیز که اخیرا در اصفهان اتفاق افتاده است چیزی جز انگیزه های فوق نمی توان تصور کرد در عین حالی که امری سنگین و ناراحت کننده است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: در حال حاضر احساس ناامنی در این شهر بوجود آمده است که این احساس برای جامعه خطرناک است و دستگاههای مربوطه برای اثرگذاری آثار تنبیهی و تنبهی جرم در کوتاه مدت باید هرچه سریعتر اقدامات لازم را انجام دهند.

وی از دستگاههای قضایی، امنیتی و انتظامی استان درخواست کرد که بلافاصله کار بررسی، شناسایی و صدور حکم را در کمترین وقت زمانی نسبت به رفع اثر شروع کنند تا اثربخشی مجازات در جامعه لحاظ شود. 

محمد علی اسفنانی گفت: اگر به این موضوع با دقت و سرعت و اطلاع رسانی به موقع پرداخته نشود ممکن است سوءاستفاده های بسیاری از این صورت گیرد.

اسفنانی، اتهام بستن به افراد یا گروه هایی در جامعه که  عمدتا با انگیزه شخصی و انتقام گیرانه مطرح می شود را یکی از این سوءاستفاده ها عنوان کرد و گفت: ادامه این امر می تواند موجب دامن زدن به مسائل سیاسی شود که شایسته استانی مانند اصفهان نیست.

وی ادامه داد: در قانون ویژه تشدید مجازات اسید پاشی، برای این جرم مجازات هایی از اعدام، قصاص، دیه و حبس تعیین شده است.

سردار آقاخانی فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان در خصوص وقایع اخیر اسیدپاشی در اصفهان اعلام کرد: همکاری مردم با پلیس در این زمینه بسیار خوب بوده است و امیدواریم این همکاری ادامه داشته باشد لذا به مردم قول می‌دهیم که به زودی، عامل اسیدپاشی دستگیر می‌شود و به مردم معرفی خواهد شد.

وی گفت: بعضا دیده می‌شود که افراد مختلفی در شبکه‌های مجازی و اجتماعات مختلف، شایعاتی را پراکنده می‌کنند لذا انتظار ما از مردم خوب و متدین اصفهان این است که به شایعات توجه نکنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه حساسیت پلیس نسبت به این موضوع، چندین برابر حساسیت مردم است، تصریح کرد: در این زمینه، برنامه ریزی‌های خاص و ویژه‌ای در دستور کار پلیس قرار دارد و انشالله به زودی به نتیجه خواهد رسید.