به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، دکتر حسن روحانی در پیامی به کنگره ملی سرداران و 2500 شهید شهرستان نجف آباد اظهار کرد: سنت پاسداشت یاد و خاطره شهیدان خدمتی ارزشمند به انقلاب اسلامی است و این سنت سبب ماندگاری ارزش های اسلامی خواهد بود.

در این پیام که توسط استاندار اصفهان در این کنگره قرائت شد، رییس جمهوری افزود: شهدا با خون پاک خود، دلها را شستشو دادند تا قابل فیض دیدار حق شوند.

وی اضافه کرد: این عاشقان ( شهدا ) با ایثار و اخلاص بهترین انسان ها را در مکتب اسلام پرورش دادند.

حجت الاسلام و المسلمین روحانی، نجف آباد را یکی از پرافتخار ترین شهرها و مراکز دینی در عصر کنونی خواند و افزود: سلام بر مردم این دیار که با درس گرفتن از علمای مجاهد، الگوی روشن و ماندگاری به جا گذاشتند و همچنان صبورانه، مدافع ارزش های انقلاب اسلامی هستند.

رییس جمهوری در این پیام افزود: موجب افتخار است که بواسطه برگزاری کنگره سرداران و 2500 شهید این شهرستان (نجف آباد)، ارادت و عشق قلبی خود را به مردم مومن، متدین، شجاع، رزمنده و ولایتمدار این شهرستان تقدیم کنم.

دکتر روحانی با اشاره به رشادت های مردم نجف آباد در هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: مردم این شهرستان در دفاع مقدس با تقدیم ستاره های درخشان، دشمن را مایوس کردند.

وی ادامه داد: مردم نجف آباد در لحظه لحظه دفاع مقدس، پایداری کردند تا تکلیف مداری خود را اثبات کنند.

رییس جمهوری افزود: مردم نجف آباد در عرصه ایثار و شهادت پیشتاز بودند و با تقدیم شهدایی همچون شهید حجت الاسلام و المسلمین ' محمد منتظری ' و سردار ' حاج احمد کاظمی ' رسالت اسلامی و انقلابی خود را به بهترین نحو انجام دادند.

کنگره ملی سرداران و 2500 شهید شهرستان نجف آباد استان اصفهان، صبح سه شنبه آغاز به کار کرد.

این کنگره به مدت سه روز برگزار می شود.