به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، آیت الله حسین مظاهری در پیام خود به مناسبت ارتحال رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: ارتحال متاثرانگیز عالم فرزانه و فقیه مجاهد حضرت آیت ‌الله مهدوی ‌کنی ضایعه ‌ای جبران ناپذیر است.

این مرجع عالیقدر ادامه داد: ایشان از شاگردان مبرز و یاران پر افتخار امام راحل عظیم ‌الشان (رضوان ‌الله ‌تعالی ‌علیه) بودند که از آغاز نهضت اسلامی، خالصانه در خدمت اهداف و آرمان‌های این نهضت شکوهمند قرار گرفته و پس از انقلاب اسلامی نیز همواره در مصادر تاثیرگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی، جایگاهی ممتاز و نقشی اساسی، ایفاء كردند.

وی بیان كرد: شخصیت مبرز و وزانت علمی و اخلاقی و همچنین سوابق طولانی مجاهدت‌ ها و خدمات بزرگ این عالم عالیقدر، باعث شده بود تا رهبر کبیر انقلاب اسلامی (قدس‌سره ‌الشریف)، پیوسته، اعتمادی ویژه و لطف و علاقه‌ ای کم‌ نظیر به ایشان ابراز می‌ داشتند.

رییس حوزه علمیه اصفهان ییان كرد: نقش و جایگاه ممتاز این عالم متقی در حوزه علمیه تهران، دانشگاه امام صادق (ع) و جامعه روحانیت مبارز تهران نیز از دیگر حسناتی است که کارنامه درخشان حیات طیبه این چهره منور اسلام و انقلاب اسلامی را نورانی‌تر می‌ کند.

آیت الله مظاهری با اظهار تاسف فراوان، رحلت این عالم بزرگوار را به همه بازماندگان محترمشان به ویژه به بیت مکرم و برادر ارجمندشان آیت‌الله باقری کنی (دامت‌برکاته) و نیز آقازادگان گرامی ایشان و به عموم ارادتمندان و شاگردان و تربیت یافتگان آن عالم جلیل القدر تسلیت گفت و از خداوند تعالی، علو درجات ایشان را مسالت كرد.

روح ملکوتی عالم ربانی و یار دیرین امام راحل و رهبری، حضرت آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز (سه شنبه) به ملکوت اعلی پیوست.

آیت الله مهدوی کنی از روز چهاردهم خرداد 93 و پس از شرکت در مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام امت و پس از بازگشت به منزل دچار حمله قلبی و در بیمارستان بستری شد.