به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان،هویک آبراهامیان نخست وزیر ارمنستان که صبح امروز در رأس هیاتی بلندپایه وارد اصفهان شد ضمن تشكر از حسن ارتباط مسلمانان و مسیحیان در اصفهان این موضوع را نمونه و الگوی همزیستی مسالمت آمیز در جهان دانست.

رسول زرگرپور استاندار اصفهان با حضور در فرودگاه شهید بهشتی، از هویک آبراهامیان نخست وزیر ارمنستان و هیئت همراه كه متشكل از وزیر فرهنگ، وزیر انرژی، وزیر دارایی، وزیر ارامنه خارج از كشور و وزیر محیط زیست كشور ارمنستان است و بمنظور شركت در مراسم بزرگداشت سیصد و پنجاهمین سالگرد تأسیس كلیسای وانك به اصفهان سفر نموده، در بدو ورود استقبال کرد.

استاندار اصفهان ضمن خیر مقدم و خوش امد گویی به شهر گنبدهای فیروزه ای، ابراز خرسندی نمود كه سیصد و پنچاهمین سالگرد احداث كلیسای وانك در اصفهان برگزار می شود.

وی با بیان اینكه در یك سال گذشته 86 هیات بلند پایه به اصفهان سفر نموده اند اعلام نمود: در برنامه همه این هیئت ها، علاوه بر بازدید از اماكن تاریخی و میراثی اصفهان بازدید از كلیسای وانك در برنامه آنها گنجانده می شود.

زرگرپور تصریح كرد: افتخار می كنیم كه در كنار برادران ارمنی خود با مسالمت و همانند یك خانواده زندگی می كنیم.

هویک آبراهامیان نخست وزیر ارمنستان نیز ضمن سپاس از مردم ایران، اصفهان را مركز تمدن ایران خواند و از برخورد و رفتار گرم استاندار اصفهان با ارامنه ساكن در اصفهان سپاسگزاری کرد.

وی با بیان اینكه در ایران از آثار تاریخی ارامنه، به خوبی مراقبت می شود، با اشاره به نصب تصاویر مربوط به كلیسای وانك در پاویون فرودگاه شهید بهشتی اصفهان تشكر خود را از احترام ویژه ایرانیان به آثار تاریخی ارامنه ابراز نمود.

نخست وزیر ارمنستان این مسئله را نشانگر الگوی روابط دوستانه میان دو كشور دانست و هدف از این سفر را استحكام بخشیدن بیشتر به این روابط بیان كرد.

وی به بیان گزارشی از دیدارهای روز گذشته خود با ریاست محترم جمهور و مقامات عالیرتبه ایران به استاندار اصفهان پرداخت و اعلام نمود: كشور ارمنستان علاقه مند به توسعه بیشتر روابط و استحكام بخشیدن به مناسبات دو جانبه است و در این راستا نظرات و پیشنهادات مقامات ایران در تهران و استاندار اصفهان راه گشا خواهد بود.