به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، محمد مسعود كریمی معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در نخستین نشست ساماندهی امور جوانان شهرستان گلپایگان گفت: توسعه مشارکت‌های اجتماعی جوانان اولویت اصلی ستاد ساماندهی امور جوانان است. 

کریمی اظهار کرد: این نشست برای هم‌افزایی و همسو کردن و هم‌گرایی بین دستگاه‌های اجرایی در رابطه با امور جوانان برپا شده است.

وی به لزوم تشکیل سه کمیته اقتصادی و اجتماعی، فرهنگی و تربیتی و پیگیری مصوبات ستاد تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی با هم‌گرایی و هم‌افزایی و فعالیت در قالب ستاد ساماندهی جوانان و اولویت بندی نیازهای شهرستان راهکارها و مصوبات اجرایی در ستاد ساماندهی انجام دهند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان خاطرنشان کرد: رویکرد دولت تدبیر و امید و اولویت نخست این ستاد توسعه مشارکت‌های اجتماعی جوانان خواهد بود. 

كریمی همچنین به سایر اولویت‌های ستاد ساماندهی جوانان پرداخت و گفت: مباحثی مانند ازدواج، اشتغال، مشاوره خانواده، ساماندهی مراکز همسرگزینی از سایر اولویت‌های این ستاد است.

دبیر ستاد ساماندهی ازدواج استان اصفهان تاكید کرد: هم اکنون بیش از 300 سایت غیرمجاز همسریابی در کشور به فعالیت مشغول هستند که تا دو ماه آینده از طریق معاونت ساماندهی جوانان از سایت همسان گزینی رونمایی می‌شود و سایر سایت‌های همسر گزینی غیر مجاز عملا منتفی خواهند بود.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در ادامه به آمار طلاق در کشور اشاره کرد و افزود: 80 درصد طلاق‌ها در کشور در سن زیر 30 سال اتفاق می‌افتد و 30درصد ازدواج‌ها به دلیل عدم مهارت زندگی زوجین تا قبل از پنج سال به طلاق‌ها منتهی می‌شود و 15تا 20 درصد از طلاق‌ها زیر یک سال روی می‌دهد که این آمار نشان‌دهنده عدم آموزش جوانان در حوزه مهارت‌های زندگی است.

کریمی همچنین به ضرورت ورود خیرین و گروه‌های مردم نهاد و سمن‌‌ها به امر ازدواج جوانان پرداخت و بیان کرد: مجمع خیرین در اصفهان شکل گرفته است و مراحل ثبت را می‌گذراند و باید تلاش کنیم خیران بیشتری جذب این مجمع شوند و کمک‌های آنان به جوانان هدفمند صورت گیرد.

وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت و اشتغال جوانان یکی دیگر از ضرورت‌های ستاد ساماندهی امور جوانان است که با توجه به نیاز سنجی‌های منطقه‌ای حمایت‌های لازم از طرف ادارات ورزش و جوانان صورت خواهد گرفت.

در ادامه معاون فرمانداری گلپایگان بر همسو کردن و محوریت بخشیدن به امور جوانان تاکید کرد و افزود: یکی از دغدغه‌های مسئولان دستگاه‌های اجرایی امور جوانان بوده است ولی با تشکیل این این ستاد هم‌افزایی بین دستگاه‌ها بیشتر خواهد شد.

محمدسعید طاهری ‌اظهار کرد: رئیس اداره ورزش و جوانان به سمت دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان، مسئول کانون پیوند مهر گلپایگان به سمت دبیر کمیته ازدواج انتخاب می‌شوند و سایر دستگاه‌های اجرایی ملزم به گزارش عملکرد دوره‌ای به این ستاد هستند.

علی فیروزی، رئیس شورای اسلامی شهر هم در این نشست گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر گلپایگان آماده همکاری با سایر دستگاه‌های اجرایی در زمینه ساماندهی امور جوانان است.