به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، ترک زاده مدیر مرکز بهداشت شماره یک اصفهان گفت: واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره یک اقدام به تعطیلی و پلمپ دو کارگاه تولید انبوه فلافل کرد.

وی گفت: این دو کارگاه که در شرایط غیر بهداشتی و بدون اخذ مجوزهای قانونی و بهداشتی اقدام به تولید انبوه، بسته بندی و توزیع گسترده فلافل در سطح شهر می‌کردند توسط بازرسان بهداشت محیط این مرکز پلمپ شدند.

مدیر مرکز بهداشت شماره یک اصفهان با بیان این مطلب، ادامه داد: تولید، بسته بندی و توزیع هر گونه مواد غذایی نیازمند اخذ مجوزهای بهداشتی از سوی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سایر سازمان‌های مربوطه است.

ترک‌زاده عنوان کرد: این کارگاه‌ها باید در محلی کاملا مناسب و با شرایط مطلوب بهداشتی تاسیس شود، در غیر اینصورت محل های این چنینی به عنوان کارگاه غیر مجاز شناخته شده و مطابق مقررات و آئین نامه های بهداشت محیطی از ادامه فعالیت آنها ممانعت بعمل می‌آید.

وی اظهارکرد: کلیه شهروندان در زمان خرید مواد غذایی به نوع بسته بندی، مشخصات کامل بهداشتی از قبیل تاریخ تولید، انقضاء، پروانه ساخت، آدرس و نشانی کارخانه، مهر استاندارد نهایت دقت را داشته باشند و از خرید مواد غذایی فاقد مشخصات ، فله ای و مشکوک به شدت پرهیز کنند.

مدیر مرکز بهداشت شماره یک اصفهان خاطرنشان کرد: سامانه تلفنی ۱۴۹۰ وزارت بهداشت مخصوص اطلاع رسانی تخلفات بهداشتی مراکز عرضه و نوزیع مواد غذایی است و مردم می توانند در صورت مشاهده تخلفی در این زمینه مراتب را به با این سامانه در میان بگذارند تا اقدامات لازم برای پیگیری صورت بگیرد.