به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی در یادواره شهدای منطقه مرکزی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) در اصفهان با اشاره به ظرفیت های ایران اسلامی در تمام عرصه های تولید قدرت، گفت: کسب قدرت در همه عرصه ها هدف جمهوری اسلامی ایران است. 

وی افزود: انسان عاقل در راستای کسب قدرت حرکت می کند و قرآن کریم این خواسته فطری بشر را تایید می کند. 

ابوترابی فرد ادامه داد: اسلام در اندیشه تربیت انسان مقتدر و قدرتمند است و اوج این قدرت در پیوند قدرت الهی محقق می شود و لذا کسی که علم و اراده اش به علم و اراده الهی متصل باشد قدرتمندترین فرد خواهد شد.

وی دفاع مقدس را تابلویی در پیوند علم و ایمان دانست و اضافه کرد: افتخار آفرینی در دفاع مقدس مرهون پیوند این دو گوهر است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب تمام توان و اراده خود را برای اوج گیری این دو مقوله قرار داده است، اظهار کرد: دشمن نیز در مقابل تمام توان خود را برای تهدید حوزه علم و ایمان به کار گرفته است.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی کسب قدرت را برای ایستادگی در برابر زیاده خواهی های کسانی که جز زبان زور نمی شناسند ضروری می داند و قرآن مجید نیز بر این مطلب تاکید می کند.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قدرت زمینه بسط عدالت، جلوگیری از ظلم، ریشه کنی فقر، مقابله با تبهکاری و تجاوز است تا در سایه آن انسانیت نیز ظهور کند.

این کارشناس دینی با اشاره به فرازهایی از نهج البلاغه تصریح کرد: خواست مردم و رسالت علما برای حفاظت از حق مظلوم و مقابله با ظالمین دو علت پذیرش حکومت از سوی حضرت علی (ع) بوده است.

وی تاکید کرد: امروز هم حضور رهبر معظم انقلاب در سکانداری انقلاب اسلامی در همین راستاست و هیچ عامل دیگری در آن نقش ندارد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی از تمام ظرفیت ها برای هدایت، ایجاد عدالت و مقابله با ظلم در جهان اسلام بهره می جویند و مردم نیز در کنار ایشان ایستاده اند.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای در اولویت قرار گرفتن پدافند هوایی در نیروهای مسلح، افزود: توسعه علمی در حوزه پدافند هوایی و تبدیل این علم به فناوری و بهره گیری از تجربیات محافل علمی نقش موثری در تحقق این هدف دارد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد به تذکر پدافند هوایی ایران به پرواز ایساف و زمین گیر کردن آن در بندرعباس اشاره کرد و گفت: اقتدار پدافند هوایی ایران به گونه ای است که هواپیمای ایساف قادر به مخفی کردن هویت خود نشد.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حرکت اقتصادی برای رسیدن به چند کشور برتر جهان، گفت: باید تلاش کنیم اقتصادی بزرگ و متکی به تولید کالا و خدمات با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت را محقق سازیم.

وی تاکید کرد: برای رسیدن به این نقطه تمام امکانات اعم از ظرفیت استقلال سیاسی، نیروی انسانی دانشمند، دستیابی به منابع انرژی و موقعیت ژئوپلتیک را در اختیار داریم.

حجت الاسلام ابوترابی فرد در بخش دیگر سخنانش به بهره گیری یزید از قدرت سیاسی برای ظلم و بی عدالتی و امثال آن اشاره کرد و گفت: اصل حاکمیت یزید بزرگترین ظلمی بود که امام حسین (ع) در مقابل آن قیام کرد و مبارزه با آن را راهی برای مقابله با سایر مشکلات دانستند.

وی خاطر نشان کرد: امام حسین (ع) برای مقابله با این منکر بزرگ اهل بیت (ع) و یاران خویش را فدا کردند تا رهبری در دنیای اسلام اصلاح گردد و با این کار خود دودمان یزید را به باد دادند و زمینه برچیده شدن خاندان بنی امیه را فراهم کردند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی محصول مدرسه عاشوراست، اظهار کرد: در انقلاب ما نیز آزاد مردان با تاسی به راه امام حسین (ع) در برابر یزید زمان ایستادند و خون خود را فدای دفاع از مکتب اسلام کردند.