به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: هر سال به منظور بررسی و نظارت بر عملكرد فرماندهی انتظامی استان‌‌ها، بازدیدها و بازرسی‌های دوره‌ای انجام می‌شود كه استان اصفهان به عنوان یازدهمین استان در این سال، مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی افزود: در جمع‌بندی كه از استان‌های كشور انجام شده است، امسال میزان وقوع سرقت در هفت ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴ درصد كاهش داشت كه امیدواریم این رقم تا پایان سال بیشتر شود.

فرمانده نیروی انتظامی مجموعه عملكرد فرماندهی انتظامی استان اصفهان را قابل قبول عنوان كرد و اظهار کرد: در این استان با كاهش ۲ درصدی وقوع سرقت، افزایش ۴ درصدی كشفیات و كاهش ۴ درصدی تصادفات فوتی روبرو بودیم كه در مجموع می توان گفت كاركنان پلیس استان در این مدت اقدامات ارزشمندی انجام داده اند.

سردار احمدی مقدم با اشاره به ارزیابی نمره عملكرد فرماندهی انتظامی استان ها از نظر سلامت اداری، بیان داشت: خوشبختانه براساس ارزیابی هایی كه صورت گرفته، فرماندهی انتظامی استان اصفهان توانسته است در بین فرماندهی انتظامی سایر استان های كشور، رتبه اول را كسب كند و در كسب رضایت اجتماعی نیز بالاترین نمره كشور را دارد.

وی با بیان اینكه استان اصفهان از نیروهای زبده و كارآمد برخوردار است، خاطرنشان كرد: امنیت و آرامش این استان برای ما از اهمیت بسیاری برخوردار است و هر زمان كه نیاز باشد برای تقویت و تجهیز این استان تمام تلاش خود را خواهیم كرد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به كاهش چشمگیر تصادفات فوتی در جاده ها و شهرها گفت: زحمات بسیار خوبی در زمینه كاهش تصادفات و تلفات انسانی از سوی بخش های مختلف انجام شده است اما به قطع، باید گفت كه زحمات نیروی انتظامی در این كاهش بیشتر از هر بخش دیگری بوده است.

وی با بیان اینكه نیروی انتظامی متولی امنیت كشور است، عنوان داشت: امروز مشكلاتی كه برخی از موتورسیكلت‌سواران برای مردم ایجاد می كنند به یك دغدغه تبدیل شده است و باید در این زمینه قانون محكمی مدون شود.

امام جمعه اصفهان فرهنگ سازی برای استفاده صحیح از موتورسیكلت در بین مردم را یكی از بهترین و موثرترین راه‌ها برای حل این مشكل بیان كرد و اظهار داشت: با اجرای مستمر و دقیق طرح های انتظامی و برخوردهای صحیح می توان این فرهنگ سازی را ایجاد كرد.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینكه نیروی انتظامی امروز برخلاف پلیس در نظام طاغوت در بین مردم عزیز است و عزیز هم خواهد ماند، گفت: بحمدالله به بركت نیروی انتظامی امنیت خوبی در كشور ما حاكم است و مجموعه علما و مسئولان كشور از این نیروی زحمتكش رضایت دارند.